Sekcja zwłok 9-letniego Adasia z Turku. "Zmarł śmiercią nagłą, gwałtowną"

- Według biegłego dziecko zmarło śmiercią nagłą, gwałtowną, wskutek odniesionych obrażeń - podała rzeczniczka prokuratury odnosząc się do zabójstwa 9-latka w Turku w Wielkopolsce. O zabicie chłopca podejrzewany jest jego 19-letni brat.

O wstępnych wynikach sekcji zwłok poinformował portal polsatnews.pl. Prokuratura Okręgowa w Koninie (woj. wielkopolskie) podkreśla, że nie ustalono jaka była przyczyna zabójstwa. Wcześnie RMF FM podało, że między rodzeństwem doszło do awantury o dostęp do komputera.

Chłopcu zadano kilka ran kłutych

Prokurator Aleksandra Marańda, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie, poinformowała, że "31 grudnia około godziny 12:45 dyżurny komendy powiatowej policji w Turku został poinformowany o awanturze domowej, która według zgłaszającego miała miejsce w jednym z bloków na osiedlu wyzwolenia w Turku". Na miejsce wysłany został policyjny patrol.

W jednym z pokoi mieszkania znaleziono zwłoki 9-letniego dziecka. Pomimo prób reanimacji, nie udało się uratować chłopca. W trakcie oględzin miejsca zabezpieczono nóż kuchenny z rękojeścią, na którym były ślady "przypominające świeżą krew". Podczas wstępnej sekcji zwłok biegły ujawnił co najmniej kilka ran kłutych na ciele chłopca.

Prokuratura poinformowała, że o zabójstwo 9-letniego Adasia podejrzewany jest jego 19-letni brat, Maciej J. W chwili tragedii w mieszkaniu miały przebywać matka i babcia braci.

>>> Policjanci z "Archiwum X" doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o popełnienie morderstwa sprzed 23 lat. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (72)
Sekcja zwłok 9-letniego Adasia z Turku. "Zmarł śmiercią nagłą, gwałtowną"
Zaloguj się
 • matylda1001

  Oceniono 19 razy 19

  Straszne. W jednej chwili rodzice stracili dwóch synów.

 • czarna_zoska

  Oceniono 24 razy 14

  Makabra. Agresja, brak cierpliwosci staje sie domeną naszego społeczenstwa.

 • alderaan

  Oceniono 24 razy 12

  "W jednym z pokoi mieszkania znaleziono zwłoki 9-letniego dziecka. Pomimo prób reanimacji, nie udało się uratować chłopca."
  Ludzie!!! Nie można reanimować zwłok!!! Znaleziono ciało i próbowano reanimować!
  Kolejny 'redaktor' z gimbazy

 • acoristis

  Oceniono 21 razy 11

  Ludzie, opanujcie się! Nic nie wiecie o tej rodzinie, nic nie wiecie o samym zajściu, ale musicie, koniecznie musicie oceniać, przypuszczać, potępiać, ferować wyroki. Przecież to jest olbrzymia tragedia dla całej tej rodziny - dla matki, ojca, babci tez... Stracili prawdopodobnie dwóch synów, jesteście to sobie w stanie wyobrazić, jak to boli? Wcale nie musieli popełnić błędów wychowawczych - może chłopak, którego podejrzewają o zabicie był pod wpływem dopalaczy (a kto ma wpływ na 19-latka)? A może był uzależniony od komputera i przestał się kontrolować? To podobne uzależnienie jak od alkoholu czy narkotyków. Nie chcę wybielać nikogo, ale to jeszcze nie ten czas, nie te okoliczności, i nie ci ludzie którzy powinni ich sądzić. Myślicie, że wasze dzieci czy wnuki na pewno są bez skazy i w pewnych sytuacjach nie popełniają głupot, kretynizmów, występków, a nawet przestępstw? Możecie się zdziwić. Dajcie więc spokój tej nieszczęsnej rodzinie i poczekajcie na ocenę prokuratury i werdykt sądu. Chłopak i tak, jeśli ma 19 lat, będzie sądzony jak dorosły.

 • przybylskip

  Oceniono 11 razy 7

  Ale zamknijmy jeszcze kilka oddziałów psychiatrycznych dla młodzieży, jeszcze trochę ograniczmy finansowanie psychiatrii, jeszcze trochę pozwlekajmy z finansowaniem specjalizacji z psychologii klinicznej, podniesieniem pensji psychologom do poziomu wyższego, niż salowym oraz egzekwowaniem od nich właściwych kwalifikacji oraz poszczujmy jeszcze trochę na lekarzy, to na pewno sytuacja się poprawi!

 • andrzej.wald

  Oceniono 10 razy 6

  Dramat dla Rodziców. Nie dość, że jedno dziecko nie żyje to drugie dziecko czeka perspektywa długoletniego więzienia. Jak żyć po takiej tragedii? Nie wiem ale mam nadzieję, że zostanie tym Rodzicom zapewniona pomoc psychologiczna by mogli sobie z tym poradzić.

 • az555

  Oceniono 20 razy 6

  To tam ,gdzie ten ksiądz rozwieszał kartki,kto mu nie dał 30 000 na drzwi do domu.

 • annika_gottfried

  Oceniono 8 razy 4

  Jakie to jest mega smutne. Nie wiemy co się działo w tej rodzinie ale dzisiejsza mega uzależniająca technologia to jest po prostu masakra i na pewno odegrała tu swoją role. Szkoda chłopaczka, 9 lat całe życie przed nim jeszcze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX