6-latek potrzebował amputacji, 70-latkowi prawie urwało rękę. Służby opisują skutki sylwestrowych zabaw

70-latkowi prawie oderwało rękę, a u 6-latka wybuch petardy zakończył się częściową amputacją palca - z całej Polski spływają informacje na temat skutków sylwestrowych zabaw. Sporo pracy mieli zarówno policjanci, jak i ratownicy oraz strażacy. W samej Warszawie na 50 pożarów aż 39 było spowodowanych przez niewłaściwe obchodzenie się ze środkami pirotechnicznymi.

Policja i służby medyczne zaczynają podsumowywać sylwestrową zabawę w Polsce, podobnie straż pożarna. Strażacy wyliczyli, że w ciągu dnia oraz pierwszych godzin Nowego Roku wyjeżdżali około 2100 razy. W tym czasie gasili 1246 pożarów.

W pożarach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin zginęły dwie osoby - w Łańcucie i Ostrowi Mazowieckiej, a 12 zostało rannych. Strażacy interweniowali także w związku z nieuważnym używaniem petard i fajerwerków, między innymi w Warszawie, gdzie na 50 pożarów 39 było spowodowanych - według wstępnych danych - niewłaściwym obchodzeniem się ze środkami pirotechnicznymi.

Sylwester 2019. Urazy i poparzenia w wyniku wybuchów petard i fajerwerków

Jak donosi "Głos Wielkopolski", do szpitala w Poznaniu trafiło aż czworo dzieci, które odniosły obrażenia od petard. Najmłodszy z nich to 6-letni chłopiec, któremu petarda wybuchła w ręce - zakończyło się częściową amputacją palca. Dwoje dzieci ma poparzone górne partie ciała, a ostatnie - uszkodzoną łydkę.

"Głos Szczeciński" wylicza, że sporo pracy mieli w noc sylwestrową ratownicy, którzy interweniowali także przy wybuchach petard. 70-latkowi ze Szczecina petarda prawie oderwała prawą dłoń i raniła podudzie. "W Kołobrzegu u 9-letniego chłopca doszło do urazu głowy, klatki piersiowej i poparzenia po wybuchu petardy" - czytamy.

>>> Policjanci z "Archiwum X" doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o popełnienie morderstwa sprzed 23 lat:

Zobacz wideo

Sylwester w Zakopanem. Policja podsumowuje

350 policjantów dbało o bezpieczeństwo turystów w Zakopanem, byli wspierani też przez straż miejską, SOK, Straż Graniczną i straż pożarną. Jak opisują mundurowi z Zakopanego, poza imprezą na Równi Krupowej, w rejonie Krupówek i obrzeżach miasta dochodziło do awantur i bójek.

W powiecie tatrzańskim od 19.00 do 2.00 odnotowaliśmy, 51 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali, ratując przed wyziębieniem. (...). Niestety nie obyło się od przykrych konsekwencji dla turystów za odpalanie petard i fajerwerków w miejscach publicznych. Na Równi Krupowej policjanci nałożyli 25 mandatów karnych na kwotę 9.950 zł

- czytamy.

Więcej o:
Komentarze (125)
Sylwester 2019. Obrażenia po petardach i fajerwerkach. Są też informacje o pożarach
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 70 razy 64

  Wczoraj stałem autem w uliczce osiedlowej i czekałem na córkę Jakieś osiedlowe gnoje rzuciły mi petardę pod samochód. Coś w rodzaju granatu hukowego. Wyskoczyłem z samochodu i dorwałem gnoja. Uniosłem za kaptur i wytrząsłem z niego adres. Poszedłem i zaniosłem gó...arza rodzicom. Po wysłuchaniu opowieści ojciec i matka wydarli sie na mnie, czego ja chcę od ich ideału, przecież to sylwester i tradycja. Matka wyglądała jak z agencji towarzyskiej a ojciec jak stadionowy seba na emeryturze. Gdyby nie moja przewaga w gabarytach pewnie bym jeszcze wyłapał po ryju. Zadzwoniłem po policję. Przyjechali wyjątkowo szybko, bo po 2 minutach. Tatuś oczywiście nie wpuścił policjantów tylko jak przystało na osiedlowego kozaka rozmawiał przez uchylone drzwi z łańcuchem. Przy takiej postawie suwerena za kilka lat nie będzie można wyjechać na ulice w okolicach nowego roku.

 • niktwazny126

  Oceniono 43 razy 37

  Sześciolatek, dziewięciolatek- gdzie byli rodzice? Kto tym dzieciakom dał petardy, kto w tym czasie sprawował nad nimi opiekę?

 • zigzaur

  Oceniono 43 razy 27

  Kochani chirurdzy. Było zrobić dziś strajk, odmówić stawiania się na dyżury i zażądać po 20 tysięcy euro za operację.

 • sooweren

  Oceniono 30 razy 26

  Jakim trzeba być d3bilem, żeby kasę wydać na coś, co huknie, zaświeci, zadymi i nie ma.

 • pensylwania2

  Oceniono 26 razy 24

  Banda baranów! A tyle się trąbi co roku o wypadkach z tym cholerstwem i co roku to samo, jak nie uszkodzenie wzroku, amputacje to poparzenia. Tych wszystkich amatorów fajerwerków obciążyłabym kosztami i wtedy by się na drugi raz zastanowili.

 • ben_k

  Oceniono 26 razy 22

  500+ tym razem przydało się na petardy

 • pritchard

  Oceniono 19 razy 19

  "Rodzice", a właściwie stworzenia, które spłodziły te dzieci, powinny przyjąć po 25 lat bezwzględnej odsiadki, a także zostać przymusowo wysterylizowane.

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 18 razy 18

  Ile jeszcze lat musi minąć kiedy ta głupota z używaniem "fajerwerków" przez zwykłych obywateli będzie prawnie zakazana ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX