Zakopane. Zabezpieczone witryny sklepowe, śmieci na ulicach, ogromne korki. "Musimy czuwać całą rodziną"

Ogromne korki, samochody zaparkowane niemal wszędzie, śmieci na ulicach i witryny sklepowe zabezpieczone dyktą - takie obrazki można zobaczyć w Zakopanem. Wszystko przez tłumy, które przyjechały na organizowaną tam imprezę sylwestrową.

Do Zakopanego przyjechały tłumy na organizowanego przez Telewizję Polską "Sylwestra Marzeń". Taka mas turystów daje się we znaki miastu. W ciągu dnia tworzyły się ogromne korki na głównych drogach. "Tygodnik Podhalański" pisał, że "Zakopane pęka w szwach". Samochody przejeżdżały nawet przez Park Miejski. Zabrakło miejsc parkingowych, więc kierowcy, jak zauważał portal, zostawiali auta niemal wszędzie.

Jak poinformowali dziennikarze portalu, jeden z samochodów uderzył w drzewo. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Śmieci na ulicach

Już kilka godzin temu zapełniły się kosze na Krupówkach. Tłumy odwiedzających miasto zostawiali śmieci w przypadkowych miejscach - na murkach, w pojemnikach na psie odchody i wokół koszy. 

Na Krupówkach właściciele sklepów zabezpieczyli swoje witryny dyktą w obawie przed ich zniszczeniem. W przeszłości w czasie sylwestrowej zabawy dochodziło do takich incydentów.

"Musimy czuwać całą rodziną"

Funkcjonariusze policji odbierają zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, awantur w pensjonatach czy bójek. Jedna z mieszkanek Zakopanego poinformowała o tym, że na przystanku autobusowym obok jej domu co roku turyści odpalają fajerwerki. Jak podkreśliła, wraz z rodziną musi czuwać, aby drewniane budynki nie stanęły w ogniu.

Mieszkam na Cyrhli, po sąsiedzku jest przystanek autobusowy, przy którym rokrocznie gromadzą się turyści i w sylwestrową noc odpalają fajerwerki. To, że noc nieprzespana przez hałas to pół biedy. Ale musimy całą rodziną czuwać, bo wszystkie nasze zabudowania są drewniane, pilnujemy żeby nam się dom nie zajął od ogni i iskier

- zaalarmowała "TP" jedna z czytelniczek. To niejedyne miejsce w Zakopanem, gdzie mieszkańcy obawiają się o swoje drewniane domy. 

Więcej o:
Komentarze (219)
Zakopane. Zabezpieczone witryny sklepowe, śmieci na ulicach, ogromne korki. "Musimy czuwać całą rodziną"
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 108 razy 88

  no to sówereny smoleńskie pokazały co znaczy "miłość w Zakopanym" :)

 • mini1432150896434konto

  Oceniono 87 razy 71

  Rozumiem, że ludzie przyjechali dla miejsca i klimatu, bo jeśli na imprezę organizowaną przez tv Kurskiego to współczuję. Martyniuk i jemu podobni, wiocha i żenada. W podobnym stylu impreza sylwestrowa Polsatu. Co tym ludziom w głowach się porobiło.

 • motyw4

  Oceniono 57 razy 51

  Co tam sylwester! Najważniejsze, że goralenvolk jako jedyny nie przyjął ustawy antyprzemocowej i są z tego bardzo dumni, że mogą dalej kultywować tradycję i lać baby i bachory ile wlezie, najlepiej po gorzale! Nawet Szydło gratulowała im odwagi, bo jako jedyni się wyłamali.

 • antropoid

  Oceniono 61 razy 47

  Tak się "lepszy sort" pisowy raduje, że jest rok starszy - że najlepiej byłoby miasto blachą pancerną obić.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 51 razy 41

  tak sie bawi, tak sie bawi S-U-W-E-R-E-N!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX