Wierni nie zebrali 30 tys. zł na drzwi plebanii. Ksiądz wywiesił w kościele listę "skąpców i kpiarzy"

Ks. Grzegorz Ograbisz z parafii w Psarach (pow. turecki) ogłosił zbiórkę na wymianę drzwi plebanii. Celem było niecałe 30 tys. zł, ale udało się zebrać jedynie 1/3 tej kwoty. W kościelnej gablocie proboszcz umieścił rozliczenie zbiórki wraz z komentarzem. Tych, którzy nie przekazali odpowiedniej kwoty ksiądz określił "skąpcami i kpiarzami".

Sprawę opisał serwis iturek.net. Nowe drzwi do domu, w którym mieszka ks. Grzegorz Ograbisz kosztować miały 29 650 zł. Parafianie uzbierali 10 725 zł. Jak wyliczył ksiądz, to jedynie 36 proc. potrzebnej sumy.

Ksiądz w zemście straszy fragmentem Ewangelii

W parafialnej gablocie wywieszone zostało rozliczenie zbiórki, w którym parafianie z konkretnych ulic zostali podzieleni na dwie grupy - tych, którym należy się "Wielki Szacun, Podziękowanie i Ukłon" i tych, których podsumowano sformułowaniem "KPINA i SZYDERA z Ks. Proboszcza". Podane zostały ulice, których mieszkańcy w niedostatecznym stopniu dołożyli się do zbiórki. Wpłata, która satysfakcjonowała księdza to 50 zł.

Proboszcz zalecił również wszystkim "skąpcom i kpiarzom" zapoznanie się z rozdziałem 12 Ewangelii wg św. Łukasza. Fragment do refleksji brzmi: "Lecz Bóg rzekł do niego: 'Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?'".

Ks. Grzegorz Ograbisz skomentował sprawę w rozmowie z serwisem iturek.net. - Zrobiłem to bo tak mi serce dyktowało. To była też potrzeba parafian. Parafia jest bogata i stać, aby dać po 50 zł na ten cel. To była ewidentnie kpina. Ja nie robię tego dla siebie tylko dla parafii. Mogę jutro umrzeć, a drzwi pozostaną - powiedział duchowny.

Więcej o:
Komentarze (752)
Wierni nie zebrali 30 tys. zł na drzwi plebanii. Ksiądz wywiesił w kościele listę "skąpców i kpiarzy"
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 221 razy 219

  30 Patoli na drzwi do ….Plebanii ???? Kurna, to chyba miała być kopia tych z Katedry Gnieźnieńskiej ????

 • batnadziadow

  Oceniono 137 razy 135

  Matko kochano, księżulo to jednak głupi - przecież wiadomo było, że się rozniesie po mediach. No i jeszcze Ograbisz, Bóg to jednak ma poczucie humoru.

 • justas32

  Oceniono 113 razy 105

  Paskudne wytwory cywilizacji śmierci, a co to jest dla was głupie 30 tysięcy na drzwi, wy pomioty szatana które bez modłów Proboszcza skończycie w piekle ... :-)

 • byly_aniol

  Oceniono 97 razy 93

  Wkurw nie dziwi. Proboszcz na Malediwy zamiast z gosposią poleci sam, a to generuje dodatkowe koszty. Dziewki wszeteczne swoje kosztują.

 • polakadam

  Oceniono 88 razy 86

  Przyzwyczaiły się te czarne pijawki do dojenia społeczeństwa.
  A ciemnego luda ubywa i grabienie idzie coraz słabiej.
  Więcej takich bezczelnych księży to kościół szybciej upadnie.

 • smiki48

  Oceniono 86 razy 80

  proszę księdza, za dobre antywłamaniowe drzwi z atestami płaciłem niecałe 4 tysiące złotych wraz z montażem. Widzę, że ksiądz idzie w ślady jednego z księży gdańskich, którego ostatnio zdjęto z cokołów.

 • stanislaw.kupiec

  Oceniono 81 razy 79

  kup se tańsze drzwi albo weź się za robotę żeby po tobie a ni po patafianach te drzwi zostały

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX