Goleniów. Czekał w pobliżu lodowiska i śledził dziewczynkę. Miał zakaz zbliżania się do dzieci

Mężczyzna, który przyglądał się dzieciom na lodowisku w Goleniowie i śledził jedną z dziewczynek, usłyszał zarzuty. Sąd zadecydował, że podejrzany spędzi w areszcie trzy najbliższe miesiące. Może zostać skazany na 15 lat więzienia. Odpowie m.in. za złamanie całkowitego zakazu zbliżania się do dzieci.

Mężczyzna, który śledził dziewczynkę i przypatrywał się dzieciom na lodowisku w Goleniowie, został zatrzymany w pobliżu tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sprawa została opisana na Facebooku przez osobę, która podaje się za świadka zdarzenia.

Goleniów. Mężczyzna przypatrywał się dzieciom. Miał przy sobie ostre narzędzie

Z relacji opublikowanej w internecie wynika, że w piątek 20 grudnia około godziny 18 w pobliżu lodowiska w Goleniowie kręcił się mężczyzna, który przypatrywał się dzieciom. W pewnym momencie zaczął śledzić jedną z dziewczynek. Doszedł za nią aż do jej domu, ale dziecku udało się uciec i poinformować o wszystkim mamę. Wówczas mężczyzna wrócił na lodowisko i znów przyglądał się dzieciom, jednak gdy zorientował się, że ktoś zwrócił na niego uwagę, zaczął uciekać. Dzięki interwencji osób dorosłych udało się go zatrzymać. Z relacji świadków wynika, że podejrzanie zachowujący się mężczyzna miał przy sobie ostre narzędzie. Na miejsce wezwano policję - relacjonuje portal goleniow.naszemiasto.pl.

>>> Mieszkaniec Katowic chciał zapłacić 14-latce za spotkanie. Na miejsce przyjechała policja

Zobacz wideo

Mężczyzna, który śledził dziewczynkę, usłyszał zarzuty. Jest decyzja o tymczasowym areszcie

Onet informuje, że mężczyzna, który przyglądał się dzieciom i śledził jedną z dziewczynek, został tymczasowo aresztowany. Spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące. Usłyszał także zarzut usiłowania doprowadzenia siłą do poddania się tzw. innej czynności seksualnej osobie poniżej 15. roku życia. 

Aresztowany mężczyzna miał wcześniej problemy z prawem - sąd wydał wobec niego całkowity zakaz zbliżania się do dzieci. Teraz odpowie za jego złamanie. Mężczyźnie, który przyglądał się dzieciom na goleniowskim lodowisku i śledził jedną z dziewczynek, grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat. 

Więcej o: