Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 5 stycznia zrobimy zakupy?

Od Nowego Roku zaczynają obowiązywać inne regulacje dotyczące terminów niedziel handlowych. W poprzednim, 2019 roku, zakupy w niedzielę można było robić co najmniej raz w miesiącu. Czy w styczniu wypada niedziela handlowa?

W styczniu 2020 roku, zgodnie z terminarzem ustawodawcy, wypada jedna niedziela bez zakazu handlu. Kiedy możemy zaplanować niedzielne zakupy?

Niedziele handlowe 2020. Czy 5 stycznia wypada niedziela handlowa?

5 stycznia jest niedzielą niehandlową, w związku z tym zamknięte będą sklepy takie jak Biedronka, Lidl czy Auchan oraz centra handlowe. W takie niedziele można robić zakupy jedynie w sklepach, które nie zostały objęte zakazem handlu. Dotyczy to takich placówek jak: apteki, kawiarnie, cukiernie, stacje benzynowe, kwiaciarnie oraz sklepy gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Od tego roku niedziele bez zakazu handlu będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku , a ich terminy będą związane z terminami ważnych świąt kościelnych czy państwowych. Jeśli jednak święta te będą wypadały w niedzielę - to automatycznie przepada wtedy niedziela handlowa. Zgodnie z założeniami ustawy od 2020 roku niedziela handlowa może wypadać w: dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz ewentualnie ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W 2020 są to następujące terminy:

 • 26 stycznia 2020
 • 5 kwietnia 2020
 • 26 kwietnia 2020
 • 28 czerwca 2020
 • 30 sierpnia 2020
 • 13 grudnia 2020
 • 20 grudnia 2020

Niedziele handlowe w 2020 roku.Niedziele handlowe w 2020 roku. fot. gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 5 stycznia zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • Gambit szachowy

  Oceniono 12 razy 6

  NPK chyba wygryzł ze stołka UZ-ta, pierwszy artykuł w ten roku i sygnowany przez niego w tym temacie. Teraz będę miał materiał do przemyślenia jeżdżąc non stop ruchomymi schodami w dół i w górę w najbliższą handlową niedzielę.

 • Oceniono 13 razy 5

  My mieszkańcy Komitetu blokowego nr 5 składamy w nowym roku 2020 wszystkim pracownikom departamentu GW handlowa nie handlowa niedziela( 550 osób płci żeńskiej i męskiej) najserdeczniejsze życzenia, marzymy o bloku informacyjnym od poniedziałku. Jednocześnie prosimy o stały cykl informacyjny dot. wykazu handlowych niedziel kasjerki oraz kierowniczki działu w wózków widłowych Cecylii B.w naszej Castoramie.

 • dante_waw

  Oceniono 11 razy 3

  Nowy rok... i nowy cykl kultowych artykułów... jestescie nudniejsi niz Jedraszewski z jego "sexualizacja" :)))

 • wesoły Cypisek

  Oceniono 9 razy 3

  Skandal Scandal Skanda treść artykułu taka sama jak w ub. roku jednak tabelka ukradziona( ubiegłoroczny pomysł)UZtowi. Nasuwa się pytanie?: komu w GW zależy na cotygodniowym fermenty informacyjnym w kontekście handlowych niehandlowych niedziel??!!. My mieszkańcy gminy Proponujemy nowość w postaci serwisu informacyjnego gdzie w handlową niedzielę robi zakupy brzuszkowa Rozenek do czasu porodu. To nie prośba to żądanie.

 • rejestr_przesuwny

  Oceniono 8 razy 2

  Nie wiem co jest gorsze - śpiewające chomiki w TV czy cotygodniowe zapytania o handlową niedzielę?
  :) już nie będę klikał,zaznaczyłem je w kalendarzu :)

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  NPK, niedziel handlowych już mniej, a ty dalej s*asz tymi wypocinami przez pięć dni co tydzień!
  Przestań wku*wiać ludzi!!!

 • hermann.kirsch

  Oceniono 1 raz 1

  Menda, osioł, debil, kretyn npk bedzie co tydzien uskutecznial swoja umysłowa sraczkę.

 • joanan333

  Oceniono 3 razy 1

  Jest 7 siedem niedziel handlowych; czy Gazeta będzie co tydzień będzie zamieszczać ten wstrząsający materiał "czy w niedzielę zrobimy zakupy?" A nie można po prostu zrobić zakładki z terminarzem? Za mało dramatyzmu?

 • c.t.k

  Oceniono 5 razy 1

  Okazało się, że "niedziela bez zakazu handlu", jest niedzielą handlową. Do tej pory pory myślałem, że jest odwrotnie. Dziękuję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX