Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [5 STYCZNIA]

Czy 5 stycznia to niedziela handlowa? W tym roku obowiązują przepisy, które są znacznie bardziej restrykcyjne niż te z lat ubiegłych. Podpowiadamy czy i gdzie można zrobić dziś zakupy.
Zobacz wideo

5 stycznia nie jest niedzielą handlową. W 2020 roku obowiązują przepisy według których niedziele handlowe wypadną tylko siedem razy w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Będą to: ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia, jedna niedziela przed Wielkanocą i dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 6 stycznia sklepy również będą zamknięte. Tego dnia wypada święto Trzech Króli, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2020. Gdzie można zrobić zakupy pomimo zakazu handlu w niedziele?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta zawiera listę rodzajów sklepów, które mogą być otwarte pomimo zakazu. Są wśród nich m.in. apteki, piekarnie, sklepy z pamiątkami, ale także stacje benzynowe, sklepy znajdujące się na dworcach, punkty pocztowe czy też osiedlowe sklepiki, w których sprzedaje sam właściciel przedsiębiorstwa. To właśnie w takich miejscach możemy zrobić dziś zakupy.

Więcej o: