Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [5 STYCZNIA]

Czy 5 stycznia to niedziela handlowa? W tym roku obowiązują przepisy, które są znacznie bardziej restrykcyjne niż te z lat ubiegłych. Podpowiadamy czy i gdzie można zrobić dziś zakupy.

5 stycznia nie jest niedzielą handlową. W 2020 roku obowiązują przepisy według których niedziele handlowe wypadną tylko siedem razy w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Będą to: ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia, jedna niedziela przed Wielkanocą i dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 6 stycznia sklepy również będą zamknięte. Tego dnia wypada święto Trzech Króli, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2020. Gdzie można zrobić zakupy pomimo zakazu handlu w niedziele?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta zawiera listę rodzajów sklepów, które mogą być otwarte pomimo zakazu. Są wśród nich m.in. apteki, piekarnie, sklepy z pamiątkami, ale także stacje benzynowe, sklepy znajdujące się na dworcach, punkty pocztowe czy też osiedlowe sklepiki, w których sprzedaje sam właściciel przedsiębiorstwa. To właśnie w takich miejscach możemy zrobić dziś zakupy.

Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [5 STYCZNIA]
Zaloguj się
 • 545osa

  Oceniono 11 razy 9

  Czyli zostałam bez ziemniaków a koty bez karmy....
  Debilizm pissis mafii sięga zenitu...... i tylko w tym mają osiągnięcia.
  Niech was szlag trafi .....PiS won

 • al48

  Oceniono 7 razy 5

  Ale wóda na Stacji CPN jest !

 • Oceniono 5 razy 1

  Coś niesamowitego!!, muszę się z wami tym podzielić. Sądziłem że przypadek ten występuje tylko na filmach a nie mam deja vu, zaczynam dzień od tego samego artykułu i sygnał wannago przez tą samą osobę, niesamowite uczucie, mało tego ten dzień powtarza się od dwóch lat.

 • mariola.kielbasa

  0

  W samo sedno! Brawo!

 • kriss.krk

  0

  Szkoda, że w ogóle przy okazji świąt i niedziel, nie zakazuje się jeszcze wszelkich innych prac, tylko "biedni i pokrzywdzeni" sprzedawcy, którzy za trudy swojej "heroicznej" wręcz pracy, otrzymują wynagrodzenie, muszą odpocząć w święta, nie dotyczy to już bynajmniej innych zawodów, takich jak wojskowi, policjanci, pracownicy służby zdrowia (pielęgniarki, lekarze...), strażacy, czy też np. pracownicy elektrowni...żeby było uczciwie wszyscy powinni mieć wówczas wolne - ciekawe czy gdyby tak się stało, Polacy byliby równie zachwyceni, gdyby w święta zostali bez prądu, wody, policji, wojska i lekarzy.
  Poza tym, jakoś "dziwnym trafem" zakazy handlu głównie dotyczą świąt kościelnych i niedziel - Polska jest jeszcze krajem demokratycznym czy już stricte religijnym?!

 • bernardo82

  Oceniono 11 razy -1

  Naiwnie sadzilem ze siegneliscie dna i ze z nowym rokiem cykl tych wypocin sie zakonczy. I wtedy uslyszalem pukanie od spodu

 • zawszedak111

  Oceniono 4 razy -2

  Ku*wa, przestań wreszcie "podpowiadać", UZ!!!
  Nie ośmieszaj się baranie za 2.5 PLN-ów wierszówki!

 • zawszedak111

  Oceniono 5 razy -3

  Tak się błaźnić za klikalność!???
  Dno, a nie portal!

 • lech40

  Oceniono 13 razy -3

  Droga Redakcjo Gazety,
  Bardzo dziękuję za uświadomienie mi i innym czytelnikom Gazety, że jesteśmy matołkami nie pamiętającymi czy najbliższa niedziela jest niedzielą handlową. To nowa świecka tradycja, która pozwala nazwać rzeczy po imieniu. Wiecie po prostu kto czyta Waszą gazetę i do kogo ją adresujecie. Taki lot nad kukułczym gniazdem.
  Proszę kontynuować ten cykl, a będę się czuł bezpiecznie nie zapominając z jaką niedzielą mam w aktualnym tygodniu do czynienia.
  Serdeczne pozdrowienia od mądrych czytelników Gazety!
  (Oczywiście mądrych nieco inaczej.)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX