Pogoda na dziś - czwartek 2 stycznia. Dużo rozpogodzeń i brak deszczu w całej Polsce

Pogoda na dziś - czwartek 2 stycznia. Najniższą temperaturą pokażą dziś termometry w południowo-wschodniej Polsce. Tam będzie maksymalnie 3 stopni w dzień i -2 stopnie w nocy.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują na czwartek 2 stycznia całkiem słoneczną pogodę, zwłaszcza w zachodniej i południowej części kraju. W żadnym regionie nie będzie padać.

Temperatura. Najcieplej będzie dziś w północnej i zachodniej Polsce

Dziś najniższa temperatura prognozowana jest w Lublinie i Rzeszowie, gdzie będą 3 stopnie. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim oraz kujawsko-pomorskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Zielonej Góry, Poznania, Wrocławia i Gdańska - tam będzie maksymalnie 6 stopni. W województwie zachodniopomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim, małopolskim, śląskim i opolskim będzie około 5 stopni. Wieczorem temperatura spadnie do -3 stopni na południu i 0 stopni na północy kraju.

Pogoda na dziś - czwartek 2 stycznia.Pogoda na dziś - czwartek 2 stycznia. gazeta.pl

Opady. Duże rozpogodzenia na zachodzie kraju

Dziś zachmurzenie umiarkowane jedynie w województwach podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. W pozostałych regionach przez większą część dnia będzie niemal bezchmurne niebo. W czwartek synoptycy nie przewidują jakichkolwiek opadów deszczu ani śniegu. Wiatr na ogół słaby, jedynie w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim możliwe są umiarkowanie silne porywy.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: