Pogoda na Sylwestra i Nowy Rok. Czy pogoda będzie sprzyjać imprezom plenerowym?

Osoby, które chcą spędzić Sylwestra na imprezie pod chmurką, powinny "uzbroić się" w parasole i ciepłe kurtki. W ostatni dzień roku pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W Nowy Rok będzie znacznie przyjemniej.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że 31 grudnia będzie dniem deszczowym. Opadów deszczu możemy spodziewać się niemal w całym kraju, z wyjątkiem okolic Gdańska, Koszalina, Szczecina, Jeleniej Góry oraz Opola. W miejscowościach podgórskich i położonych przy wschodniej granicy kraju obserwować będziemy także przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 7 stopni na Wybrzeżu do 1 stopnia w Zakopanem.

>>> Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Zobacz wideo

Pogoda na sylwestrową noc. Będzie zimno, ale opady będą należeć do rzadkości

Sylwestrowa noc będzie pochmurna, ale w przeważającej części kraju nie będzie padać. Opady śniegu mogą pojawić się w Suwałkach, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu i Zakopanem. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia temperatura spadnie nawet do -4 stopni. W tym czasie najcieplej będzie w Koszalinie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 2 stopnie Celsjusza.

Pogoda na Nowy Rok. 1 stycznia opadów będzie niewiele

Nowy Rok przywita nas słoneczną pogodą. Meteorolodzy prognozują, że przelotne opady śniegu zdarzą się tylko w okolicach Przemyśla, a deszcz może spaść w pobliżu Torunia i Bydgoszczy. Tego dnia będzie dość chłodno. Temperatura będzie wahać się od 5 stopni na Pomorzu Zachodnim do -2 stopni w Zakopanem.

Więcej o: