Kołobrzeg. Nowe informacje w sprawie zabójstwa 16-latka. Napastnik był wcześniej poszukiwany przez policję

Kołobrzeg. W połowie grudnia 16-letni Sebastian J. został zamordowany przez starszego o rok kolegę. Jak się okazuje służby mogły zapobiec temu morderstwu, ponieważ napastnik był poszukiwany przez funkcjonariuszy na kilka dni przed zbrodnią.
Zobacz wideo

Jak informuje SE.pl, nastolatkowie wcześniej się znali - byli bliskimi kolegami. Przed zabójstwem Adrian W. miał trafić do placówki opiekuńczo-wychowawczej w związku z zaniedbywaniem obowiązku szkolnego. 11 grudnia Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu została zawiadomiona o konieczności doprowadzenia 17-latka do placówki.

Zbrodnia w Kołobrzegu. 17-letni nożownik już wcześniej był poszukiwany przez policję

Termin, w którym Adrian W. miał być umieszczony w ośrodku, mijał właśnie 16 grudnia. Wtedy też nastolatek zaatakował swojego rok młodszego kolegę.

Adrian W. miał czekać na Sebastiana J. na klatce schodowej. Gdy młodszy kolega o godzinie szóstej rano wychodził z mieszkania, został zaatakowany nożem. Nastolatek zadał swojej ofierze sześć ciosów - w okolice szyi i klatki piersiowej. Niestety 16-latka nie udało się uratować.

Napastnik przyznał się przed funkcjonariuszami do zabójstwa. Przyczyną morderstwa miało być to, że Sebastian przestał się z nim przyjaźnić i zmienił towarzystwo. 17-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Za tę zbrodnię grozi mu nawet 25 lat pozbawienia wolności. Adrian W. ma odpowiadać jako dorosły. Będzie też zbadany przez biegłych psychologa i psychiatrę.

Więcej o:
Komentarze (21)
Kołobrzeg. Nowe informacje w sprawie zabójstwa 16-latka. Napastnik był wcześniej poszukiwany przez policję
Zaloguj się
 • studio-sport.pl

  Oceniono 13 razy 13

  Warto się zastanowić, dlaczego dzieciaki zaburzone psychiatrycznie trafiają do poprawczaka, zamiast do specjalisty? Ile jeszcze takich nieodbezpieczonych "granatów" chodzi wokół nas, tylko dlatego że służba zdrowia jest niewydolna?

 • najgorszy-sort-polakow

  Oceniono 23 razy 13

  nie nosił koszulki z napisem konstytucja to ciężko go było znaleźć

 • flanemco

  Oceniono 5 razy 5

  Jakie dożywocie... gilotyna...

 • ofiarawlasnychslabosci

  Oceniono 7 razy 3

  Zlamane serce i zazdrosc. A moze chorobliwa zazdrosc i zlamane serce przez to plus zabojstwo z toksycznej milosci...

 • malgojb

  0

  Czyli gazeta uważa, że każdy wagarowicz to potencjalny morderca bo tak by wynikało z zarzutu, że nagonki i listów gończych pierwszego dnia za nim nie wysłali.

 • 1pastafarianin

  Oceniono 2 razy 0

  Jakby policja nie opie...ła się to by nikogo nie zabił ten łach ale policja działa jak działa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX