Jest oświadczenie szpitala z Białej Podlaskiej ws. odwołania doktora Haidara przez dyrektora z PiS

Szpital Wojewódzki w Białej Podlaskiej wystosował oświadczenie, w którym odnosi się do odwołania doktora Riada Haidara ze stanowiska wieloletniego ordynatora oddziału neonatologii im. WOŚP. Decyzja ta została podjęta przez dyrektora placówki, który jest także radnym PiS. Sprzeciwił się jej m.in. Jurek Owsiak. Sam Haidar przyznał wprost, że jego odwołanie było "decyzją wyłącznie polityczną".

Władze wojewódzkiego szpitala specjalistycznego w Białej Podlaskiej odniosły się do doniesień w sprawie odwołania ze stanowiska doktora Riada Haidara, który szefował oddziałowi neonatologii przez blisko 30 lat. Jak opisywaliśmy, decyzję tę podjął nowy dyrektor szpitala, który jest także radnym Prawa i Sprawiedliwości. Haidar, który od lat współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, jest z kolei związany z Koalicją Obywatelską. W wydanym przez siebie oświadczeniu nie krył, że jego decyzja o jego odwołaniu jest polityczna. "Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie. Sytuacja jest o tyle smutna, że jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców" - pisał.

>>> Profesor Maruszewski, kierownik kliniki kardiochirurgii CZD, o hejcie na WOŚP: To powoduje refleksję "gdzie my żyjemy?":

Zobacz wideo

Jest oświadczenie szpitala ws. odwołania Haidara. "Dyrekcja jest otwarta na dalszą współpracę"

Szpital w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu podkreśla, że w opinii dyrekcji placówki doktor Riad Haidar jest "bardzo dobrym specjalistą neonatologiem, który od lat dba o życie i zdrowie małych pacjentów bialskiej placówki".

Należy zaznaczyć, że Pan doktor udziela świadczeń oraz pełni funkcję lekarza kierującego Oddziałem Neonatologicznym w oparciu o umowę kontraktową w wyniku konkursu na czas określony, która wygasa 31 grudnia 2019 roku
Podczas spotkania 18 grudnia br. dyrektor placówki zaproponował Panu doktorowi dalszą współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na udzielanie świadczeń w ww. oddziale. Została mu przedstawiona jednostronnie podpisana umowa dalszej współpracy na dogodnych warunkach. Umowa nie przewidywała kierowania i zarządzania oddziałem. Pan Doktor - nad czym ubolewamy - nie przyjął powyższej propozycji

- informuje rzeczniczka szpitala Magdalena Us w oświadczeniu przesłanym do Gazeta.pl. Jak dodaje, w najbliższych miesiącach zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko lekarza kierującego Oddziałem Neonatologii. Do chwili jego wyłonienia, zostanie powołany po. ordynatora.

Dyrekcja szpitala - kierując się przede wszystkim dobrem małych pacjentów - jest otwarta na dalszą współpracę z Panem doktorem Riadem Haidarem

- zaznacza.

Decyzji o odwołaniu dr. Haidara sprzeciwił się m.in. Jurek Owsiak, podkreślając, że odwołany ordynator szefował przez blisko 30 lat jednemu z najlepszych oddziałów w Polsce. Oddział Haidara nosi imię WOŚP  - 90 proc. sprzętu zostało zakupione przez fundację Owsiaka. 

Panie Dyrektorze, skąd taka decyzja? Raid Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie.
Oddział, którym tak długo kierował, to absolutna perła w świecie polskiej neonatologii! Trafiają tam noworodki z najcięższymi schorzeniami, często podejmowana jest tam walka o życie tych maluchów. Oddział pracuje i leczy na najwyższym światowym poziomie co było wielokrotnie doceniane, zresztą nie tylko w Polsce.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, widząc doskonale efekty pracy bialskiego oddziału, nigdy nie odmawiała mu wsparcia w postaci najnowocześniejszych urządzeń

- podkreślił Owsiak.

Więcej o: