Pogoda na dziś - środa 1 stycznia. Wietrzny początek nowego roku

Pogoda na dziś - środa 1 stycznia. W Nowym Roku najbardziej we znaki będzie dawał się wiatr, którego umiarkowane i silne porywy prognozowane są w całym kraju. Na wschodzie dodatkowo przewidywane jest spore zachmurzenie.
Zobacz wideo

Pierwszego dnia nowego roku czeka nas całkiem dużo rozpogodzeń zwłaszcza na zachodzie i północy kraju. Dodatkowo w żadnym regionie synoptycy nie przewidują dziś opadów deszczu lub śniegu

Temperatura. Dziś maksymalnie od 1 do 4 stopni

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest w województwie śląskim, małopolskim i podkarpackim, gdzie będzie maksymalnie 1 stopień. W Lublinie, Kielcach, Łodzi, Warszawie, Białymstoku i Olsztynie prognozowanych jest już około 2 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców północnej i zachodniej Polski. W województwie zachodniopomorskim, pomorskim i lubuskim będzie około 4 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu, Wrocławiu i Opolu. Wieczorem temperatura spadnie do -3 stopni na południowym zachodzie, 0 stopni na południu i 2 stopni na północy kraju.

Pogoda na dziś - środa 1 stycznia.Pogoda na dziś - środa 1 stycznia. gazeta.pl

Opady. Kolejny dzień z silnymi porywami wiatru

Największe zachmurzenia prognozowane są w drugiej części dnia w województwach podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Na zachodzie większe szanse na duże rozpogodzenia. W żadnym regionie synoptycy nie zapowiadają opadów deszczu ani śniegu. Wiatr na ogół umiarkowany i silny, w porywach do 60 km/h zwłaszcza na zachodzie i północy kraju. W Sudetach i Karpatach wiatr może osiągnąć prędkość do nawet 90 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: