Niedziele handlowe 2020. Czy 5 stycznia sklepy będą czynne?

Czy 5 stycznia to niedziela handlowa? Wraz z początkiem roku ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele przybrała swój ostateczny kształt. Co to oznacza w praktyce?
Zobacz wideo

5 stycznia nie jest niedzielą handlową. Zgodnie z tegorocznymi przepisami o handlu w niedziele i święta w 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Wypadną one w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, w jedną niedzielę przed Wielkanocą oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem. Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa wypadnie 26 stycznia, a kolejna - dopiero 5 kwietnia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe i niehandlowe 2020. Gdzie można zrobić zakupy pomimo zakazu?

Przepisy o niedzielach handlowych przybrały swój ostateczny kształt. Siedem niedziel handlowych wypadnie w 2020 roku, ale także w kolejnych latach. W pozostałe niedziele będziemy mogli zrobić zakupy w takich miejscach jak stacje benzynowe, placówki pocztowe, sklepy na dworcach czy osiedlowe sklepiki, w których sprzedaje sam sprzedawca. Niewykluczone jednak, że przepisy te ulegną zmianie. O ewentualnych nowelizacjach ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta będziemy informować na bieżąco. 

Więcej o: