Święta na drogach. 285 wypadków i 34 ofiary śmiertelne. Trwa policyjna akcja Bezpieczny Weekend

Tylko w sobotę na polskich drogach doszło do 32 wypadków, w których zginęło pięć osób, a 31 zostało rannych. W sumie od początku okresu świątecznego do wczoraj odnotowano 285 wypadków, w których życie straciły 34 osoby, a 347 odniosło ranny.
Zobacz wideo

Trwa akcja Bezpieczny Weekend. Do tej pory funkcjonariusze policji zatrzymali 800 nietrzeźwych kierowców. Tylko w sobotę takich osób było 141. 

"Wciąż wielu kierowców decyduje się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol" - podkreśla komisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji. Policjanci apelują do osób, które planują jazdę, a spożywały alkohol, aby sprawdziły alkomatem stan trzeźwości.

Niestety tegoroczne święta na polskich drogach trudno zaliczyć do spokojnych. Począwszy od Wigilii policja odnotowała 285 wypadków, w których życie straciły 34 osoby, a 347 zostało rannych. 

Fala świątecznych powrotów w niedzielę

Fala poświątecznych powrotów do domów dopiero ruszyła. Policja spodziewa się, że najwięcej osób wyjedzie na drogi w niedzielę po południu i wieczorem. Dawid Marciniak z KGP zaapelował do kierowców i pieszych poruszających się po drogach, aby zachowali szczególną ostrożność.

Policyjna akcja Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie zakończy się w niedzielę o godzinie 22. Około pięciu tysięcy funkcjonariuszy drogówki dba o bezpieczeństwo kierowców i ich pasażerów, między innymi kontrolując prędkość aut i trzeźwość kierowców.

Więcej o: