Aleksandra Dulkiewicz pokazała dedykację w książce Donalda Tuska. "Mojej Pani Prezydent"

Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz pokazała na Twitterze zdjęcie strony tytułowej książki Donalda Tuska "Szczerze". Były premier umieścił na niej osobistą dedykację dla Dulkiewicz.

W połowie miesiąca Donald Tusk promował swoją książkę "Szczerze" w rodzinnym Gdańsku. Spotkanie w Europejskim Centrum Solidarności otworzyła prezydentka miasta Aleksandra Dulkiewicz. – Witaj w domu. W Gdańsku zawsze jest twoje miejsce. Dziękujemy, że zawsze się o nas troszczyłeś i zawsze pamiętałeś o tym, gdzie są twoje korzenie - powiedziała Dulkiewicz, cytowana przez trojmiasto.wyborcza.pl.

Jakiś czas po tym spotkaniu Dulkiewicz dodała na Twitterze wpis ze zdjęciem strony tytułowej książki, którą otrzymała od Tuska. Przyznała, że zbyt rzadko ma czas na czytanie, poleciła książkę "Szczerze" i podziękowała byłemu premierowi "za tę osobistą dedykację". 

Oli Dulkiewicz, mojej Pani Prezydent, z przyjaźnią i szacunkiem

- możemy przeczytać słowa Tuska.

Przed wyborami uzupełniającymi w Gdańsku Donald Tusk poparł kandydaturę Dulkiewicz, która po śmierci Pawła Adamowicza sprawowała funckję komisarza miasta, a wcześniej była zastępczynią prezydenta. "Głęboko wierzę, że Gdańsk w tę niedzielę wybierze swoją Panią Prezydent. Gdańszczanki i gdańszczanie wciąż pamiętają, dlaczego są te wybory" - pisał wówczas Tusk. Ówczesny szef Rady Europejskiej miał zresztą namawiać polityczkę do startu w wyborach.

Nieco później, już jako prezydentka Gdańska, Dulkiewicz "odwdzięczyła się" Tuskowi miłym słowem. W rozmowie z Gazeta.pl przyznała, że oczekuje jego powrotu do polskiej polityki.

Zgorzelski: Tusk czuje się bardziej nadprzewodniczącym PO, niż szefem EPL

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (118)
Aleksandra Dulkiewicz pokazała dedykację w książce Donalda Tuska. "Mojej Pani Prezydent"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 34 razy 10

  Ciekawe czy kaczor miałby co ofiarować , chyba dzieła wszystkie Lenina :)

 • chi-neng

  Oceniono 33 razy 9

  Bardzo sympatyczny gest i miłe, trafne słowa.

 • mariuszlee

  Oceniono 10 razy 4

  też własnie skończyłem czytać to dzieło. Książka niestety o niczym...
  wyznania pogodynki.

 • jurii.sachar

  Oceniono 9 razy 3

  i mamy teraz śmiać się, wymiotować, czy kłaść równo klocki w klopie ????

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 17 razy 3

  WypierTusk!

 • heniu.4

  Oceniono 1 raz 1

  Czyzby tatus sie odnalazl coreczki Dulki!!!!!!!!!!

 • beton44

  Oceniono 5 razy 1

  Halo Warszawa - tu Gauleiterka Ala Krówka - zgłoś się - odbiór !!!
  Halo Wolne Miastu - tu Szambolan Taśmowski - zgłaszam się odbiór !!!
  Halo Warszawa - tu Gauleiterka Ala Krówka - dostałam od Ryżego Firera książkę "Moja Walka" - z autografem - normalnie się POpłakałam ze szczęścia - chyba kupię regał i zacznę kolekcjonować książki a nie tylko butelki po krówkach - odbiór !!!
  Halo Wolne Miasto - tu Szambolan Taśmowski - trochę ci zazdroszczę - może i na mojej ulicy zaświeci Słońce i dostanę książkę - hohohoho - bez odbioru !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX