Aleksandra Dulkiewicz pokazała dedykację w książce Donalda Tuska. "Mojej Pani Prezydent"

Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz pokazała na Twitterze zdjęcie strony tytułowej książki Donalda Tuska "Szczerze". Były premier umieścił na niej osobistą dedykację dla Dulkiewicz.

W połowie miesiąca Donald Tusk promował swoją książkę "Szczerze" w rodzinnym Gdańsku. Spotkanie w Europejskim Centrum Solidarności otworzyła prezydentka miasta Aleksandra Dulkiewicz. – Witaj w domu. W Gdańsku zawsze jest twoje miejsce. Dziękujemy, że zawsze się o nas troszczyłeś i zawsze pamiętałeś o tym, gdzie są twoje korzenie - powiedziała Dulkiewicz, cytowana przez trojmiasto.wyborcza.pl.

Jakiś czas po tym spotkaniu Dulkiewicz dodała na Twitterze wpis ze zdjęciem strony tytułowej książki, którą otrzymała od Tuska. Przyznała, że zbyt rzadko ma czas na czytanie, poleciła książkę "Szczerze" i podziękowała byłemu premierowi "za tę osobistą dedykację". 

Oli Dulkiewicz, mojej Pani Prezydent, z przyjaźnią i szacunkiem

- możemy przeczytać słowa Tuska.

Przed wyborami uzupełniającymi w Gdańsku Donald Tusk poparł kandydaturę Dulkiewicz, która po śmierci Pawła Adamowicza sprawowała funckję komisarza miasta, a wcześniej była zastępczynią prezydenta. "Głęboko wierzę, że Gdańsk w tę niedzielę wybierze swoją Panią Prezydent. Gdańszczanki i gdańszczanie wciąż pamiętają, dlaczego są te wybory" - pisał wówczas Tusk. Ówczesny szef Rady Europejskiej miał zresztą namawiać polityczkę do startu w wyborach.

Nieco później, już jako prezydentka Gdańska, Dulkiewicz "odwdzięczyła się" Tuskowi miłym słowem. W rozmowie z Gazeta.pl przyznała, że oczekuje jego powrotu do polskiej polityki.

Zgorzelski: Tusk czuje się bardziej nadprzewodniczącym PO, niż szefem EPL

Zobacz wideo
Więcej o: