Śnieg, letnie opony i korki na zakopiance w obie strony. Odcinek 22 km do pokonania w 2,5 godziny

Wracający ze świątecznej przerwy i jadący na okres noworoczny turyści muszą uzbroić się w cierpliwość - na zakopiance powstały spore korki. Przejazd krótkich odcinków trasy zajmuje nawet do dwóch i pół godziny.

Spore korki na zakopiance w jedną i drugą stronę - jedni turyści wracają ze Świąt, drudzy jadą już na świętowanie Nowego Roku. Według danych GDDKiA trasę z Krakowa do Myślenic można pokonać bez większych utrudnień, tak później jest już pod górkę. Natomiast od Skomielnej-Białej do samego Zakopanego trzeba swoje odstać.

Odcinek 22 km między Skomielną-Białą a Nowym Targiem pokonuje się w ponad dwie i pół godziny (164 minuty), a później do Zakopanego w prawie półtorej godziny (80 minut).

Zobacz wideo

Korki na zakopiance. "Najgorsza sytuacja na odcinku Rabka Zdrój - Nowy Targ"

Jak donosi "Tygodnik Podhalański" utrudnienia na zakopiance potęgują samochody ciężarowe, które mają problemy z podjazdami lub zjazdami, do tego dochodzą auta bez opon zimowych. Cały czas w tamtym rejonie pada też śnieg.

Tak brzmi najnowszy komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o sytuacji:

Z powodu bardzo dużego natężenia ruchu oraz warunków zimowych na DK47 oraz okolicznych drogach równoległych tworzą się zatory na dojeździe oraz wyjeździe z Zakopanego. Najgorsza sytuacja panuje na odcinku Rabka Zdrój - Nowy Targ w obu kierunkach.
Więcej o: