Katowice. Ojciec wziął 3-letnią córkę na spacer i zostawił ją w oknie życia. Szuka go policja

Policjanci z Katowic szukają ojca 3-latki, który w drugi dzień świąt wziął ją na spacer i zostawił w oknie życia. Matka dziewczynki była w pracy i o niczym nie wiedziała. Dziecko wróciło już pod jej opiekę.

Do zdarzenia doszło 26 grudnia. Około godziny 14.30 służby dostały informację, że do okna życia przy Zgromadzeniu Sióstr Świętej Jadwigi w Katowicach została oddana 3,5 letnia dziewczynka.

3,5-latkę przewieziono do szpitala. Sama powiedziała, jak się nazywa, a policja skontaktowała się z jej mamą. 

Katowice. Ojciec zostawił 3-letnią dziewczynkę w oknie życia. Wcześniej wziął ją na świąteczny spacer

Jak się okazało, dziewczynkę zostawił w oknie życia jej własny ojciec, który w drugi dzień świąt zabrał ją na spacer. - To 26-letni mężczyzna, który nie ma stałego miejsca zamieszkania. Po zdarzeniu nie wrócił do miejsca, w którym przebywał ostatnio Szukamy go - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka katowickiej policji, mł. asp. Agnieszka Żyłka.

Jak dodała, mężczyzna nie mieszkał na co dzień z matką i dzieckiem, ale miał pełnie praw rodzicielskich i regularnie zabierał córkę na spacery. - Nigdy wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca ani żadne inne, które mogłyby wzbudzać niepokój matki. Tym razem wziął ją na spacer, a po dwóch godzinach dziewczynka znalazła się w Katowicach w oknie życia - powiedziała Żyłka.

Jak podaje "Wyborcza Katowice", w chwili, gdy 3-latka została zabrana przez swojego ojca na spacer, jej matka była w pracy w śląskich Wojkowicach. W domu była jednak babcia dziewczynki, więc ojciec mógł oddać dziecko pod jej opiekę po zakończonym spacerze. 

>> 'Mój boże! Mój boże!'. Strażak pewnie złapał dziecko zrzucone z balkonu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (222)
Katowice. Ojciec wziął 3-letnią córkę na spacer i zostawił ją w oknie życia. Szuka go policja
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 54 razy 34

  A dopiero co Ziobro mówił że słuzby nie będą nikogo ścigały za pozostawienie dziecka w oknie życia. Może i intencja miał dobre . Ale wychodzi na to że kłamał.

 • nelsonpuszysty

  Oceniono 24 razy 16

  Spore to okno, gdyby na Żoliborzu było podobne, miałbym pewien pomysł... Kule można oprzeć o ścianę.

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 14

  Pocieszające jest to, że ją oddał za darmo, a nie sprzedał za flaszkę. A może chciał, by córeczka została zakonnicą? :-)

 • az555

  Oceniono 21 razy 13

  ciekawe czy by przyjęli takiego niewyrośniętego półgłowka z drabinką...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX