Bilans świąt na polskich drogach. 20 ofiar śmiertelnych i ponad 500 pijanych kierowców

Od Wigilii do czwartku wieczorem na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło łącznie 20 osób - wynika ze statystyk Komendy Stołecznej Policji. W czasie świąt zatrzymano też 506 pijanych kierowców. Akcja policji potrwa do niedzieli.

Policja podsumowuje święta na drogach. W Wigilię i dwa dni świąt Bożego Narodzenia w 187 wypadkach zginęło 20 osób, a 233 zostały ranne - podaje RMF FM. Ze statystyk Komendy Stołecznej Policji wynika też, że na polskich drogach zatrzymano 506 nietrzeźwych kierowców.

>> Mazowieccy policjanci z grupy "SPEED" kierowcę jadącego nawet 300 km/h na drodze S-7:

Zobacz wideo

Święta na drogach. 20 ofiar śmiertelnych i ponad pół tysiąca pijanych kierowców

Wypadkowy bilans policji nie jest jeszcze ostateczny. Trwająca od wtorku akcja  "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" potrwa do niedzieli wieczorem. W jej ramach bezpieczeństwa na polskich drogach pilnuje pięć tysięcy funkcjonariuszy drogówki w nieoznakowanych radiowozach. Zwiększono patrole m.in. na drogach wyjazdowych i wjazdowych z największych miast, a także w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Przeprowadzane są również kontrole stanu technicznego pojazdów i sposobu przewozu pasażerów. Przed rozpoczęciem akcji Radosław Kobryś z Biura Ruchu drogowego KSP mówił, że policjanci z grupy Speed zwracają szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. - Prędkość nie wybacza błędów, powoduje większe obrażenia ciała, to deficyt czasu na reakcje obronne - mówił. 

W 2018 roku policyjna akcja na drogach trwała sześć dni. W 457 wypadkach zginęło wówczas 46 osób, a 559 zostało rannych. Policja zatrzymała 1275 pijanych kierowców.

Więcej o: