Po świętach w Polsce więcej śniegu, ale nadal głównie w górach. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla południowych rejonów czterech województw w związku z oblodzeniem. Synoptycy przewidują po świętach opady śniegu m.in. na Podkarpaciu. Na prawdziwie białą zimę jednak jeszcze poczekamy.

Ostrzeżenia I stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z oblodzeniem wprowadzono w południowych powiatach województw dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Alerty obowiązują do piątku do godz. 8 rano.

Synoptycy przewidują, że po świętach Bożego Narodzenia będzie biało, ale tak jak dotychczas głównie w górach.

Zobacz także: Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe? 

Zobacz wideo

Pogoda w poświąteczny weekend

Jak informuje portal Pogodynka.pl, w piątek w górach i obszarach podgórskich mogą pojawić się opady śniegu, w Tatrach i Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść ok. 12-14 centymetrów.W ciągu dnia temperatura w przeważającej części kraju będzie dodatnia.

embed

W sobotę także przewidywane są opady, przede wszystkim na wschodzie i południu Polski. Będzie chłodniej, na wschodzie do -3 stopni Celsjusza, na południu do -7.

embed

Jak podaje Tvnmeteo.pl, w niedzielę opadów śniegu mogą spodziewać się mieszkańcy Podkarpacia. Temperatura na południu kraju wyniesie nawet -10 stopni Celsjusza. Najcieplej na zachodzie i w centrum - ok. -1 stopnia Celsjusza.

embed
Więcej o: