Trwa zbiórka na pozwy przeciwko TVP. Mają dotyczyć m.in. podawania nieprawdziwych informacji

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uruchomił zbiórkę na pozwy cywilne oraz prywatne akty oskarżenia przeciwkoTelewizji Polskiej. Mają one dotyczyć "podawania przez TVP nieprawdziwych informacji oraz publicznego znieważania osób nieheteronormatywnych".

Ponad 9 tys. zł zebrano do czwartkowego popołudnia w internetowej zbiórce zorganizowanej przez fundację Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Pieniądze ze zbiórki mają pokryć koszty związane z przygotowywaniem pozwów cywilnych oraz prywatnych aktów oskarżenia przeciwko TVP. Mają one dotyczyć "podawania nieprawdziwych informacji oraz publicznego znieważania osób nieheteronormatywnych".

Zobacz także: Dziennikarze TVP szukają "gejówki" na polskiej wsi

Zobacz wideo

Zbiórka na pozwy przeciwko TVP

"Wielokrotnie składaliśmy skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na programy, w których naszych zdaniem TVP mija się z misją nadawcy publicznego. Bez skutku. (...) Nie mogąc liczyć na ochronę przez instytucje państwowe zdecydowaliśmy się podjąć kroki prawne we własnym zakresie" - piszą organizatorzy zbiórki.

Zbiórka zakończy się za 29 dni, jej celem jest 15 tys. zł.

Więcej o: