Abp Wojda na pasterce o aborcji: Święta są potrzebne, aby nikt jej nie promował

- Boże Narodzenie uczy nas troski o każde nowe życie. Mówi nam, że każde nowe życie jest darem, pięknym darem Bożym dla ludzkości, któremu pod żadnym pozorem nie można odmawiać prawa do życia - mówił w trakcie pasterki w białostockiej archikatedrze arcybiskup Tadeusz Wojda. Duchowny w przemówieniu nawiązał też do tematu aborcji.

Arcybiskup Tadeusz Wojda podczas pasterki w Bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku mówił o tym, że Jezus "przez swoje przyjście mówi nam, że w każdym narodzonym dziecięciu jest coś z Jego narodzin i Jego życia".

- Stąd Boże Narodzenie uczy nas troski o każde nowe życie. Mówi nam, że każde nowe życie jest darem, pięknym darem Bożym dla ludzkości, któremu pod żadnym pozorem nie można odmawiać prawa do życia - stwierdził duchowny.

Zobacz także: Czy święta to dobry moment, by powiedzieć przepraszam? [SONDA]

Zobacz wideo

Abp Tadeusz Wojda o "kulturze śmierci"

Arcybiskup nawiązał też do kwestii aborcji.

Wskazywał, że Boże Narodzenie jest współczesnemu człowiekowi bardzo potrzebne, aby nikt nigdy, niezależnie od motywów które nim kierują, nie domagał się prawa do aborcji i nie promował jej jako pozytywnej wartości i zdobyczy cywilizacyjnej i kulturowej

- tak homilię relacjonuje strona internetowa Archidiecezji Białostockiej.

- Boże Narodzenie jest nam potrzebne, abyśmy nie utracili swojego człowieczeństwa i nie zamienili fundamentalnej kultury miłości na kulturę śmierci, abyśmy nie utracili sensu ludzkiego życia rodzącego się w słabości i prostocie, na rzecz przemocy wobec bezbronnych i niewinnych - dodał arcybiskup Tadeusz Wojda.

Duchowny nie pierwszy raz otwarcie wyraża swoje poglądy. W lipcu sprzeciwiał się planowanemu w Białymstoku Marszowi Równości. -  "Non possumus" - nie możemy się na to zgodzić! Nie możemy pozwolić, aby wyśmiewano wartości dla nas najświętsze i bezkarnie obrażano nasze uczucia religijne - apelował.

Więcej o: