Komentarze (71)
Wigilia. Policja podała statystyki tylko za jeden dzień - gorzej niż rok temu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marecky6666

  Oceniono 5 razy 3

  Suweren wybral, jest demokracja to sie idfrendzelkowac prosze!

 • 6drabin

  Oceniono 5 razy 3

  „Prędkość nie wybacza błędów, powoduje większe obrażenia ciała, to deficyt czasu na reakcje obronne"

  Gdyby kierujący pojazdami rozumieli prawa fizyki, to być może by to uwzględniali w swoich decyzjach.

 • krzywelustro

  Oceniono 4 razy 2

  Wczoraj wieczorem i w nocy przemierzyłem wyłącznie drogami krajowymi nieco ponad 400 kilometrów. Co godzina "Radio kierowców" informowało o nadzwyczajnej świątecznej akcji Policji. Bezpieczeństwa na drogach miała pilnować tej nocy jakaś przeogromna liczba patroli. Nie widziałem ani jednego.

 • krzywelustro

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśli pomimo intensywnych działań policji (wg oświadczenia jej rzecznika) liczba wypadków, pijanych kierowców, zabitych i rannych na drogach nie maleje, to ewidentnie oznacza tylko jedno: że te wszystkie "intensywne działania" można o kant d*** potłuc.

  A wystarczy zmienić kryteria rozliczania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach (policja, „krokodyle”, projektanci i organizatorzy ruchu drogowego itp.).

  Aktualnie policjanci są mocno motywowani do wlepiania jak największej liczby jak najwyższych mandatów. W ich interesie jest więc, aby kierowcy jeździli niebezpiecznie i po kielichu, bo inaczej utracą swoich sponsorów, a więc kurę znoszącą im złote jajka.

  A wystarczyłoby zacząć brutalnie rozliczać ich z konkretnych trendów: liczbowych wskaźników wypadkowości i pijanych kierowców rok do roku (procent spadku liczby wypadków na obsługiwanym terenie, procentowego spadku liczby zabitych i rannych w wypadkach, procentowego spadku liczby nietrzeźwych w stosunku do ogółu kontrolowanych itd.). Wówczas policja i kierowcy mieliby wspólny interes. Od razu okazałoby się, że w służbach tych pracują ludzie kreatywni, którzy odpowiednio zmotywowani potrafią myśleć w kategoriach skutecznej prewencji, a nie skutecznej restrykcji. Ideałem, do którego powinien dążyć każdy komendant każdego komisariatu byłaby sytuacja, w której na jego terenie w ogóle nie wlepia się mandatów, gdyż wszyscy kierowcy jeżdżą trzeźwo i bezpiecznie.

  A jeśli niektórzy nie potrafią i wskaźnik wlepiania mandatów będzie rósł na ich terenie w podobnym tempie jak liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców oraz liczba ich ofiar, to zadedykowałbym im słynną wypowiedź Marszałka: ”Wam panowie kury szcz*ć prowadzić, a nie politykę robić”.

 • toskar

  Oceniono 2 razy 2

  W tym roku w wigilię była wyjątkowo niekorzystna pogoda do jazdy. Lepiej było zostać w domu niż jechać po mokrej i śliskiej jezdni. Światła samochodów z przeciwka w taką pogodę z powodu odbicia w mokrej jezdni oślepiają podwójnie. Nie musisz, nie jedź. Nawet na trzeźwo.

 • avorum

  Oceniono 4 razy 2

  Jest 500+ na pierwsze, to kasy na wódę przybyło. To co się dziwić, że pijanych więcej?

 • ela-007

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe ilu nie wróci po występach Zenka M.?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 1 raz 1

  W Wigilię BożeGO Narodzenia na polskich drogach było 95 wypadków, w których zginęło osiem osób.

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy 1

  Mam kilka pytań:
  1. Ilu sprawców wypadków było pod wpływem?
  2. Ilu sprawców jechało powyżej dopuszczalnej prędkości?
  3 Czy patroli w tym roku było więcej niż w tamtym?
  Pytam nie po to by cokolwiek usprawiedliwiać ale w piątek przejechałem ponad 700 km i nie widziałem takich akcji, jakies tam drobne stłuczki i przytarcia w kilku miejscach. Z tego co widzę na co dzień to wydarzenia na lokalnych drogch, skrzyżowaniach i mnejszych prędkościach, wynika to bardziej z lekceważenia podstawowych zasad ruchu drogowego i całkowitego braku myslenia za to cwaniactwa i chamstwa multum.

 • ferdkiepski

  Oceniono 5 razy -1

  Jechałem w Wigilię kilkadziesiąt kilometrów jak zwykle nieco szybciej niż dozwolone, ale udało mi się wyprzedzić zaledwie jednego marudera, natomiast sam byłem wyprzedzany praktycznie przez wszystkich :( Krótko mówiąc - ciul ze mnie, a nie "kierowca" :(

 • mjuhbun

  Oceniono 7 razy -5

  Jest strata i jest zysk.
  Czym więcej ludzi ginie na drogach tym więcej jest kont bankowych z których już niema kto wypłacić pieniędzy.

 • representation1

  Oceniono 14 razy -8

  Zwolennik PO z Gdańska jechał pod prąd
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Do zdarzenia doszło w środę po godz. 10. Jak opisuje RMF FM, policjanci zauważyli samochód jadący pod prąd. Kierowca próbował w ten sposób ominąć korek na ul. Świętokrzyskiej. Funkcjonariusze ruszyli pościg, w trakcie którego padły strzały ostrzegawcze.

  Mężczyzna jest 18-letnim mieszkańcem Gdańska. Nie ma prawa jazdy, badanie wykazało, że prowadził pod wpływem alkoholu - miał 0,3 promila.

  Popiera Frau Bürgermeisterin Dulkewitz.

  wiadomosci.gazeta.pI/wiadomosci/7,114883,25545422,gdansk-jechal-pod-prad-bo-chcial-ominac-korek-poscig-za-18-latkiem.html#s=BoxOpLink

 • jozbieszczad

  Oceniono 26 razy -20

  Nie ma jeszcze danych o zamordowanych ze szczególnym okrucieństwem karpiach ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX