Nie wszyscy wrócili z Wigilii. Policja podała statystyki tylko za jeden dzień - gorzej niż rok temu

Na nic zdają się apele policjantów do kierowców o ostrożną jazdę, o dostosowanie prędkości do warunków na drodze i wreszcie o zdrowy rozsądek. W tym roku w Wigilię doszło do 95 wypadków drogowych. Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych.

W Wigilię Boże Narodzenia na polskich drogach było 95 wypadków, w których zginęło osiem osób, a 118 zostało rannych.To gorzej niż rok temu, kiedy w wypadkach śmierć poniosło sześć osób, a liczba rannych nie przekroczyła 74.

Nietrzeźwych, w tym pijanych kierowców, którzy zdecydowali się zasiąść za kierownicą, nierzadko w towarzystwie najbliższych, też było więcej, bo aż 170. Przypomnijmy, że policyjne statystyki odnoszą się tylko do jednego dnia.

Od wtorku trwa akcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie", podczas której policja organizuje patrole w nieoznakowanych radiowozach oraz specjalne grupy pościgowe "Speed", wykorzystuje też fotoradary.

Prędkość nie wybacza błędów

Jednym z priorytetów policji jest eliminowanie z ruchu najniebezpieczniejszych kierowców, którzy poruszają się z nadmierną prędkością. W wielu wypadkach właśnie szybkość pojazdu jest decydującym czynnikiem wpływającym na liczbę ofiar śmiertelnych. - Prędkość nie wybacza błędów, powoduje większe obrażenia ciała, to deficyt czasu na reakcje obronne - zwraca uwagę Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Jak wyjaśnia, nawet poruszając się po drodze z pierwszeństwem przejazdu, ale z nadmierną prędkością, można nie zdążyć zareagować na wymuszenie pierwszeństwa.

Zobacz wideo

Policjanci podczas kontroli sprawdzają także stan techniczny pojazdu i sposób przewożenia pasażerów.

Więcej o:
Komentarze (71)
Wigilia. Policja podała statystyki tylko za jeden dzień - gorzej niż rok temu
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 33 razy 23

  To na pewno nie byli prawdziwi, genetycznie czyści Polacy! Prawdziwy Polak - katolik zawsze przestrzega przepisów, nie jeździ po alkoholu i jest zawsze kulturalny na drodze - gdyż tak nakazuje mu religia i król Polski Jezus Chrystus oraz nauczanie największego z Polaków Świętego Jana Pawła 2 Wielkiego!!! Bo tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem!!!! I niech ta prymitywna lewacka dzicz dobrze to zapamięta!!! Amen!

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 28 razy 20

  Jestem na Święta w Polsce, na kilka dni.
  Jadąc autem mam wrażenie że znalazłem się w dzikiej Azji.
  Konia z rzędem temu, kto po mieście jedzie 50 km/h.
  Łącznie z Policją...

 • crex-crex

  Oceniono 15 razy 15

  Gdzie ten bezpieczny week-end i ta policja. Wczoraj wieczorem między 17:00 a 19:00 trasa między Tarnowem a Kielcami (73) istna plaga szybkich i wściekłych, poganiających i dociskających tych, kórzy jechali zgodnie z przepisami. Wyprzedzanie na ciągłej, 110 (na oko) na ograniczeniu do 70km/h - a ogólnie było dość pusto, tyle sami "pośpieszni"
  Gdyby była policja - byłyby niezłe żniwa.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 20 razy 12

  W takich sprawach dobrzy i praktykujacy katolicy polscy zawsze dopisuja. Daja przyklad calemu swiatu,
  Faryzeusze wszystkich krajow laczcie sie w jeden kosciolek.

 • tata_28

  Oceniono 10 razy 10

  To żadne odstępstwo od normy. Na polskich drogach ginie co roku ok. 3000 osób. W ostatnią sobotę zginęło 11 osób, w niedzielę 2, dzień przed wigilią 10, a w wigilię 8. Ciekawę jaka będzie magiczna liczba na dzisiaj, jutro, pojutrze...

 • azibii

  Oceniono 18 razy 10

  „Prędkość nie wybacza błędów"... podobnie Ciemnota i Głupota pis-polaczków...
  Jedynymi autorytetami dla pis-poddanych są Czarno-Sukienkowe byskupy i yaloslaff z KC pis...

 • uthark

  Oceniono 10 razy 10

  Co na to tzw. obrońcy życia? Dlaczego nie ma fotoradarów i policji na drogach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX