Prognoza pogody na tydzień [30 grudnia - 5 stycznia]. Sylwester i Nowy Rok w strugach deszczu

Długoterminowa prognoza pogody na tydzień 30 grudnia - 5 stycznia. Czy Sylwester będzie słoneczny, a Nowy Rok przywita nas zimową pogodą? Synoptycy prognozują, że najbliższe dni będą deszczowe i pochmurne.

W następnym tygodniu możemy spodziewać się przede wszystkim opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Opady śniegu, jak i przejaśnienia będą należeć do rzadkości.

>>> Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Zobacz wideo

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Sylwester będzie deszczowy

Synoptycy prognozują, że początek kolejnego tygodnia będzie obfitował w opady. W poniedziałek 30 grudnia będziemy obserwować liczne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Padać będzie niemal wszędzie, poza Dolnym i Górnym Śląskiem. Termometry wskażą w ciągu dnia maksymalnie -1 stopień w województwie lubelskim i 6 stopni w województwie łódzkim. We wtorek, a więc w Sylwestra, deszczu i deszczu ze śniegiem możemy spodziewać się w całym kraju z wyjątkiem okolic Olsztyna i Białegostoku. Tego dnia temperatura będzie wahać się od 2 stopni w Lublinie do 7 stopni w Łodzi. 

Pogoda na środę, czwartek i piątek. Przed nami kilka dni pełnych opadów

W środę w niemal całym kraju będzie padał deszcz. Wyjątkiem będzie południe kraju, gdzie zobaczymy opady śniegu. Temperatura będzie wahać się w granicach 0-6 stopni. W czwartek padać będzie deszcz ze śniegiem, a w centrum kraju - deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3-6 stopni. W piątek przejaśni się w okolicach Wrocławia, Łodzi i Warszawy. Dla pozostałych regionów prognozuje się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą od 4 do 7 stopni.

Pogoda na sobotę i niedzielę. Najbliższy weekend będzie brzydki

Weekend 4-5 stycznia będzie weekendem deszczowym. W oba te dni możemy spodziewać się licznych opadów deszczu na terenie całego kraju, a na wschodzie Polski także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura nieco wzrośnie. Na północnym wschodzie termometry wskażą maksymalnie 4 stopnie, a na południowym zachodzie 7 stopni.

Więcej o: