Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś czynne? [29 grudnia]

Czy 29 grudnia to niedziela handlowa? Czy w weekend przed Sylwestrem możemy zrobić zakupy bez przeszkód? Podpowiadamy.

29 grudnia to niedziela handlowa. Tego dnia możemy zrobić zakupy w supermarketach, galeriach handlowych i wszelkich innych sklepach Przypomnijmy jednak, że w najbliższym czasie będzie kilka dni, w czasie których sklepy będą zamknięte - to 1, 5 i 6 stycznia, a więc kolejno: Nowy Rok, niedziela niehandlowa i święto Trzech Króli.

>>> Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Zobacz wideo

Niedziele handlowe 2020. Jakie zmiany od następnego roku?

Kończy się 2019 rok, a w nim zasada, która mówi, że niedziele handlowe wypadają co najmniej raz w miesiącu. Od 2020 roku niedziel handlowych będzie zdecydowanie mniej, bo zaledwie siedem w ciągu całego roku. Wypadną one w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, w niedzielę przed Wielkanocą oraz w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem.

Niedziele handlowe w 2020 roku.Niedziele handlowe w 2020 roku. fot. gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (28)
Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś czynne? [29 grudnia]
Zaloguj się
 • relikwia.sw.napletka

  Oceniono 14 razy 4

  W niedzielę, tylko księża mogą pracować. Pan Bóg powiedział, że sześć dni będą ludzie pracować, a siódmego odpoczną. A u księży jest odwrotnie. Sześć dni odpoczywają, a siódmego pracują. No i jak oni pracują, to wszyscy muszą odpoczywać, żeby księża mieli w ogóle pracę. Koorwa żesz mać.

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  I to jeszcze na stronie głównej! Ku**a, faktycznie ważna wiadomość!?
  Szef portalu też jest nienormalny!???

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  UZ, ku**a, przestań wreszcie "podpowiadać"!
  Nie osmieszaj się, baranie!!!

 • lech40

  Oceniono 1 raz 1

  Droga Redakcjo Gazety,
  Bardzo dziękuję za uświadomienie mi i innym czytelnikom Gazety, że jesteśmy matołkami nie pamiętającymi czy najbliższa niedziela jest niedzielą handlową. To nowa świecka tradycja, która pozwala nazwać rzeczy po imieniu. Wiecie po prostu kto czyta Waszą gazetę i do kogo ją adresujecie. Taki lot nad kukułczym gniazdem.
  Proszę kontynuować ten cykl, a będę się czuł bezpiecznie nie zapominając z jaką niedzielą mam w aktualnym tygodniu do czynienia.
  Serdeczne pozdrowienia od mądrych czytelników Gazety!
  (Oczywiście mądrych nieco inaczej.)

 • zawszezlosliwy

  Oceniono 3 razy 1

  No i jak marksistowskie pomioty, czy Wasze babcie to ekologiczne świnie ?

 • Oceniono 3 razy 1

  A ja noszę u lat aby we wszystkich sklepach w 2020 roku( bez wyjątku) zostały zamontowane obrotowe drzwi wejściowe Z tą różnicą aby kręciły się zgodnie ze wskazówkami zegara a nie tak jak teraz mp.w c.h. Arkadia oraz wymogu od pracowników ochrony aby występowali w godzinach służbowych w Maskach Zorro ewentualnie płaszczach takich jak na animacji tajemniczy Don Pedro.

 • Oceniono 7 razy 1

  Chcę poinformować wszystkich, że aby uczcić ostatnią handlową niedzielę roku również z żoną udajemy się do GH wyposażeni biało-czerwone baloniki( kolory flagi narodowej) w ilości 10 sztuk przypadających na osobę. Śpiewać również będziemy patriotyczne piosenki- wszystkich którzy nas spotkają prosimy o nie składanie kondolencji z powodu mniejszej ilości handlowych niedziel w roku 2020.

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • asyndrome

  0

  dlaczego PKB maleje, dlaczego zmalał przychód państwa z VAT, jak to możliwe?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX