Świecie. Samochód potrącił wilka. Leśnicy przykryli go kocem termicznym

W okolicy obwodnicy Świecia (woj. kujawsko-pomorskie) potrącono wilka. Na miejscu zdarzenia interweniowali funkcjonariusze Straży Leśnej. Zwierzę zostało przykryte kocem termicznym, otrzymało też zastrzyk uspokajający.

O zdarzeniu w pobliżu remontowanej drogi S5 poinformowali funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Dąbrowa. Na obwodnicy Świecia wilk wpadł pod koła samochodu. Z relacji strażników wynika, że po tym, jak otrzymali zgłoszenie o potrąconym zwierzęciu, powiadomili o zdarzeniu Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz powiatowego lekarza weterynarii.

>>> Handel dzikimi zwierzętami na czarnym rynku to dziesiątki milionów dolarów. To więcej niż handel bronią

Zobacz wideo

Potrącony wilk na S5. Leśnicy apelują o "zdjęcie nogi z gazu"

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechały służby, okazało się, że zwierzę wciąż żyje, dlatego wilk otrzymał zastrzyk uspokajający i został okryty kocem termicznym. Gdy organizowano transport do lecznicy, strażnicy pilnowali, aby ranny wilk nie wszedł na jezdnię lub nie wpadł do rowu. W akcji pomogło Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”. "Do momentu przybycia środka transportu wilk miał zapewnione bezpieczeństwo" - pisze Strasz Leśna. Ranne zwierzę wraca do zdrowia. 

"Trzymamy kciuki za szybki powrót wilka do zdrowia i jednocześnie apelujemy o zdjęcie nogi z gazu podczas jazdy. Jak widać, nawet przy drogach ekspresowych może pojawić się dzikie zwierzę, które w kontakcie z rozpędzonym autem nie zawsze ma szanse na przeżycie" - apelują Lasy Państwowe

Więcej o:
Komentarze (108)
Świecie. Samochód potrącił wilka. Leśnicy przykryli go kocem termicznym
Zaloguj się
 • lun2000

  Oceniono 78 razy 74

  To jest piękna opowieść w sam raz przed wigilią. Jakże miło uwierzyć w człowieka i widzieć jego dobro. Najlepsze pozdrowienia dla wszystkich który zorganizowali taka akcję!

 • el_quatro

  Oceniono 54 razy 50

  Kiedy ten wilk ocknie się w lesie będzie opowiadał swoim, że porwali go kosmici, ubrali w skafander i robili dziwne eksperymenty

 • byrcyn11

  Oceniono 48 razy 46

  Bury - trzymaj się !

 • danutakaczmarek1

  Oceniono 46 razy 42

  Brawo ,tu ludzie zachowali jak zawsze powinni się zachowywać . To człowiek powiększa swój teren , zwierzęta są pełnoprawnymi współużytkownikami tego globu .

 • szoppracz1

  Oceniono 35 razy 33

  Powrotu do zdrowia i powodzenia, Wilku! Trzymaj się z dala od ludzi!

 • j-ugo

  Oceniono 27 razy 19

  Lasy Państwowe ratują rannego wilka. A co by zrobiło Koło Łowieckie?

 • sector23

  Oceniono 28 razy 18

  Dla równowagi proponuję pokazać myśliwych używających sobie podczas wigilijnych polowań na zające. Rzekomo w imię kultywowania tradycji łowieckiej i oddaniu czci św. Hubertowi. Ech ci załgani katolicy.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX