Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 29 grudnia zrobimy zakupy?

Od 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne. W związku z tym konieczne jest sprawdzanie, w których terminach w danym miesiącu wypada niedziela handlowa.

W niedzielę można robić zakupy jedynie w sklepach, które nie zostały objęte zakazem handlu. Dotyczy to placówek usługowych i handlowych takich jak: apteki, kawiarnie, cukiernie, stacje benzynowe, kwiaciarnie oraz sklepy gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina.

Niedziele handlowe 2019. Czy 29 grudnia wypada niedziela handlowa?

Od 2019 roku niedziele handlowe wypadały raz, pod koniec każdego miesiąca. Grudzień jest jednak wyjątkiem, podczas którego mogliśmy korzystać z trzech handlowych niedziel - kolejna wypada właśnie 29 grudnia. W związku z tym duże sklepy i centra handlowe będą tego dnia otwarte.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Niestety kolejna zmiana w terminach niedziel handlowych przypadnie już w 2020 roku. Od tego momentu niedziele bez zakazu handlu będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku. Zgodnie z założeniami ustawy będą to następujące terminy: 

 • 26 stycznia 2020
 • 5 kwietnia 2020
 • 26 kwietnia 2020
 • 28 czerwca 2020
 • 30 sierpnia 2020
 • 13 grudnia 2020
 • 20 grudnia 2020
Więcej o:
Komentarze (11)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 29 grudnia zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 7 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 6 razy 2

  A ja też tak jak Zenek wezmę gitarę którą dostałem od chrzestnego w wieku 7 lat i będę jeździł w jednym z DH ruchomymi schodami non stop i kolędy śpiewał kolędy w rytmie disco-polo może też barierę zrobię i mnie Kurski zauważy

 • deutschearbeitmaschine

  Oceniono 5 razy 1

  PiS jest śmieszny i zakrawa na hipokryzje. Niby liczą się wolne niedziele, bo rodzina, kościół itp. a jednocześnie PiS pozwala na niedziele handlowe przed świętami. Druga kwestia to problem aborcji. PiS jest przeciwny aborcji, a jednocześnie pozwala na aborcję nie przeznaczając odpowiedniej kwoty z budżetu na leczenie dzieci. Natomiast dla Rydzyka kasa zawsze się znajdzie.

 • marek_k62

  Oceniono 3 razy 1

  A ja chcę w niedzielę do banku, urzędu, biura paszportowego...

 • Gambit szachowy

  Oceniono 7 razy 1

  I to rozumiem jest info o handlowej niedzieli lub nie i w porządku, zresztą tyle żarcia zostało po świętach, że to nie istotne, Ale listę obecności na ławce pod Biedronką należy o 7:00 podpisać.

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  Nosz ku**a, ten baran NPK chyba już nigdy nie przestanie wku**iać ludzi!

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  "W związku z tym konieczne jest sprawdzanie, w których terminach w danym miesiącu wypada niedziela handlowa."
  Konieczne tylko dla NPK!!! Bo tak zarabia na chleb!!!
  NPK łże jak bura suka!

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy -1

  Nir
  Pie....
  K....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX