Pułkownik Mariusz Pawluk nie będzie już dowódcą GROMu. MON podał nazwisko jego zastępcy

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że od stycznia nowym dowódcą Jednostki Wojskowej GROM będzie pułkownik Grzegorz Mikłusiak. Zastąpi on na tym stanowisku dotychczasowego dowódcę pułkownika Mariusza Pawluka.

Według informacji portalu tvn24.pl decyzja resortu obrony ma związek z aferą korupcyjną ujawnioną przez wojskowy kontrwywiad. Żandarmeria Wojskowa w ostatni wtorek zatrzymała jednego z zastępców pułkownika Pawluka oraz dwóch szefów spółek z branży zbrojeniowej. Pierwszy z nich usłyszał pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych, a przedsiębiorcy zarzuty ich wręczenia. 

Pułkownik Mariusz Pawluk nie będzie dowódcą GROMu. Zastąpi go Grzegorz Mikłusiak

Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów oraz złożyli wyjaśnienia w sprawie. Mężczyźni zostali wypuszczeni na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego oraz po otrzymaniu zakazu kontaktowania się ze sobą. Zastępca szefa GROM został już zawieszony w czynnościach służbowych.

Według informatorów tvn24.pl decyzja dotycząca nieprzedłużenia kontraktu pułkownikowi Mariuszowi Pawlukowi została mu wręczona w piątek podczas ceremonii przekazania do wojska czterech śmigłowców Black Hawk. Od 1 stycznia 2020 roku szefem Jednostki Wojskowej GROM będzie pułkownik Grzegorz Mikłusiak.

Do końca roku dowódcą jednostki pozostanie dotychczasowy szef GROM, który pełnił tę funkcję od marca 2017 roku. Wcześniej Mariusz Pawluk służył w GROM w latach 1999-2010 i od 2016 do końca 2019 roku. Uczestniczył też w misjach wojskowych w Afganistanie, Iraku i Kuwejcie. W 2009 roku został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego.

Więcej o:
Komentarze (39)
Pułkownik Mariusz Pawluk nie będzie już dowódcą GROMu. MON podał nazwisko jego zastępcy
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 54 razy 54

  Chciałem tyl;ko przypomnieć że tegoż Pawluka już raz z Gromu wywalano po konflikcie z oficerami i za obrazę innych oficerów w 2010, potem prowadził sklep z bronią aż go Macierewicz przywrócił do Grom i to na stanowisko dowódcy. I Pawluk i ten jego zastępca od przekrętów to ludzie wsadzeni do Grom przez Macierewicza...

 • calmy

  Oceniono 41 razy 33

  Kiedyś, w przyszłości okaże się kto grał i co było grane.
  Jakoś mniej mam zaufania do zwalniających niż do zwalnianych. Takie czasy.

 • meki_majcher

  Oceniono 29 razy 23

  Decyzja zapadła na Kremlu, więc nie było rady, trza było odwołać.

 • antonikarcz

  Oceniono 24 razy 20

  Nie odprowadził prowizji na konta PiS w izraelskim banku na Malcie.

 • c.t.k

  Oceniono 19 razy 17

  Jarosław obraził się na brata, bo wszyscy na około mówią, że był on lepszy od tego złośliwego młotka pod każdym względem

 • barrt21

  Oceniono 18 razy 16

  karuzele personalne, zmiany stołków, koncepcji, strategii, wersji, zdania, poglądu, wyznania i cholera wie czego jeszcze. Co 5 minut w zależności od opcji, stołka, widzimisię i słabej sraki z rana.
  Tylko Polskie Dziadostwo jest niezmienne, święte i pobłogosławione, nie do obalenia.
  Wieczne jak nasza ciemnota
  Dobranoc

 • precz_z_komunia

  Oceniono 19 razy 13

  SROM :-)
  I SROMOtna Zmiana :-)

 • xsawer

  Oceniono 17 razy 13

  Bawcie się żołnierzyny bo nie znacie dnia ni godziny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX