Pogoda na dziś - piątek 27 grudnia. Dziś deszcz i śnieg na wschodzie Polski

Pogoda na dziś - piątek 27 grudnia. W całym kraju temperatura maksymalna sięgnie dziś od 3 do 6 stopni. W nocy należy spodziewać się przymrozków w południowej oraz północno-wschodniej Polsce.
Zobacz wideo

Mimo dużego zachmurzenia w piątek nie będzie padać tak, jak w mijających dniach. Na wschodzie prognozowane są jednak niewielkie opady śniegu. 

Temperatura. Dziś maksymalnie od 3 do 6 stopni

Tylko 3 stopnie pokażą termometry w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i podkarpackim. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwie lubelskim, mazowieckim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. 5 stopni czeka mieszkańców Opola i Wrocławia, a 6 stopni - Szczecina.

Pogoda na dziś - piątek 27 grudnia.Pogoda na dziś - piątek 27 grudnia. gazeta.pl

Opady. Na wschodzie kraju możliwe większe opady śniegu

Chociaż w piątek nadal będzie utrzymywało się duże zachmurzenie, to tego dnia nie będzie padać tak bardzo, jak w minionych dniach. Opady deszczu prognozowane są jedynie w województwie zachodniopomorskim i pomorskim. Deszcz ze śniegiem może pojawić się także w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Sam śnieg może spaść w województwach mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Większe przejaśnienia możliwe są w drugiej części dnia na północy kraju w pasie do województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: