Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed mgłą i deszczem. Na południu kraju już sypnęło śniegiem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla powiatu tatrzańskiego, dotyczące intensywnych opadów śniegu. W pozostałych regionach dodatkowo należy spodziewać się gęstych mgieł oraz deszczu.
Zobacz wideo

W powiecie tatrzańskim meteorolodzy zapowiadają intensywne opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 25 do 35 centymetrów. W pozostałych częściach województwa małopolskiego przewidywane są również duże opady deszczu.

Ostrzeżenia IMGW dla południowej i wschodniej Polski

Jak podaje serwis pogodynka.pl na wschodzie i południu Polski wydane zostały także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Intensywne opady deszczu prognozowane są w województwach mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. W tych obszarach prognozowana wysokość opadów wyniesie do 25 mm do miejscami nawet 40 mm.

Dodatkowo w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim przewidywane są gęste mgły. Według prognoz Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej widoczność będzie w tych regionach ograniczona do 200 metrów, a lokalnie do 100 metrów.

Więcej o: