Niedziele handlowe 2019. Czy 29 grudnia sklepy będą czynne?

Czy 29 grudnia to niedziela handlowa? Czy w weekend przed Sylwestrem będziemy mogli robić zakupy bez ograniczeń? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

29 grudnia, czyli ostatnia niedziela w tym roku, to niedziela handlowa. Tego dnia otwarte będą supermarkety, sklepy w galeriach handlowych i wszelkie inne placówki handlowe, co oznacza, że będziemy mogli przygotować się do Sylwestra bez żadnych przeszkód. Przypomnijmy jednak, że w ciągu kolejnego tygodnia robienie zakupów będzie utrudnione. Sklepy będą zamknięte 1 stycznia (Nowy Rok), 5 stycznia (niedziela niehandlowa) oraz 6 stycznia (Trzech Króli).

Niedziele handlowe 2020. W które niedziele sklepy będą czynne?

W 2020 roku przepisy o niedzielach handlowych przyjmą swój docelowy kształt. W kolejnym roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Będą to: ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (37)
Niedziele handlowe 2019. Czy 29 grudnia sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • cztery0000ziobra

  Oceniono 13 razy 7

  Ulżyjmy księżom, niech nie pracują w niedzielę. A co to oni gorsi od kasjerek w sklepach?

 • bamapo

  Oceniono 11 razy 5

  Pislamski patosocjaluzm w rozkwicie

 • jezierskiadam

  Oceniono 15 razy 5

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • domowy daeodon

  Oceniono 13 razy 3

  UZ na prezydenta NPK na premiera, pozostała część zespołu redakcyjnego na Ministrów czołowych resortów!!- Są lepsi w powtarzaniu tego samego na okrągło niż dotychczasowi!!.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 9 razy 3

  co oznacza, że będziemy mogli przygotować się do Sylwestra bez żadnych przeszkód...
  A co mam kupić bez przeszkód na Sylwestra? Nowy telewizor aby oglądać zenka w jakości 4K?
  Albo muszę jeszcze coś kupić, choć już przed świętami kupiłem za dużo?

 • Oceniono 15 razy 3

  My członkowie kółka różańcowego nr 5( napiszę tylko, że z woj podkarpackiego) proponujemy opłatę którą każdy powinien z kupujących w handlową niedzielę uiścić w najbliższą niedzielę w kościele wysokośi+ 25.pIn poza obowiązkowym co łaska 100pln. Osoby pracujące na kasie Plus obsługa techniczna sklepów powinna być poddana ekskomunice- oraz wszyscy członkowie kółek różańcowych powinny mieć portret wodza w każdej izbie swoim miejscu zamieszkania bez wyjątku.

 • zgryz3

  Oceniono 10 razy 2

  Od dawna się ośmieszacie zadawaniem idiotycznego pytania, czy dana niedziela będzie handlowa i produkowaniem po tym długiego tekstu, zamiast przypominania krótkim komunikatem: "Przyszła niedziela - handlowa/niehandlowa" lub "Dziś - niedziela handlowa"/niehandlowa" i kropka. Bo o czym tu pleść.

 • fajla11

  Oceniono 10 razy 2

  jestem za ,zamknięciem w Soboty i Niedziele wszystko -i organizacje wyznaniowe -typy KLER

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 1 raz 1

  Jakie są konsekwencje braku handlu dla gospodarki? Strata minimum 10 miliardow do budzetu. Dla obywateli byloby lepiej, jakby za sobote placili 200%, a za niedziele 300% lub 500%. Wtedy wlasciciel sam decydowalby czy mu sie oplaca, a "Kowalski" super zarabia albo ma wolne i "odpoczywa" jak teraz w weekend.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX