Pogoda na dziś - wtorek 24 grudnia. Deszczowa i pochmurna Wigilia

Pogoda na dziś - wtorek 24 grudnia. Dziś synoptycy prognozują temperatury maksymalnie od 5 do 7 stopni. W nocy termometry pokażą do -5 stopni na Podhalu i 3 stopni na północy kraju.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają deszczową i pochmurną Wigilię. Więcej szans na rozpogodzenia mają jedynie mieszkańcy zachodniej Polski.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 5 do 7 stopni

Najniższa temperatura w ciągu dnia prognozowana jest dla Rzeszowa, Krakowa, Kielc, Łodzi, Poznania, Bydgoszczy i Torunia. W tych regionach będzie 5 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, mazowieckim, lubuskim i śląskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia i Opola - tam będzie maksymalnie 7 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 24 grudniaPogoda na dziś - wtorek 24 grudnia gazeta.pl

Opady. Na południu silne porywy wiatru

Dziś w całym kraju zapowiadane są zachmurzenia duże i umiarkowane. Przejściowe rozpogodzenia prognozowane są jedynie w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim. Przelotne opady deszczu pojawią się w każdym regionie z wyjątkiem Kujaw i Wielkopolski. Wiatr umiarkowany i porywisty zwłaszcza na południu kraju. W górach porywy do 90 km/h oraz zawieje i zamiecie śnieżne.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: