Tir uderzył w samochód na DK1 w okolicach Radomska. Nie żyje 74-letni kierowca

W okolicach Radomska, na remontowanej drodze do Częstochowy, tir uderzył w samochód osobowy, który stał na prawym pasie. Kierowca osobówki zmarł. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Wypadek miał miejsce około godziny 10 na drodze krajowej nr 1 w pobliżu miejscowości Brodowe w powiecie radomszczańskim. Aby zmniejszyć utrudnienia, policjanci zorganizowali objazdy drogą K-91 w miejscowościach Radomsko i Częstochowa. 

Droga jest w trakcie remontu

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym 74-letni mieszkaniec Radomska zatrzymał się na prawym pasie remontowanego odcinka drogi. Jadący za nim samochód ciężarowy z naczepą uderzył w osobówkę wyrzucając ją z drogi. Pomimo reanimacji 74-letni kierowca, w którego samochód uderzył tir, zmarł. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Z uwagi na trwający remont drogi i obecność służb ratunkowych, ruch na drodze w obu kierunkach był bardzo utrudniony i odbywał się wahadłowo. Na miejscu wypadku funkcjonariusze wykonywali oględziny, zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków.

>>> Pijany motorzysta jechał ponad 200 km/h. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: