Akcja policyjnej grupy SPEED. Kobieta jechała ponad 200 km/h. Jest nagranie

Na drodze S5 w okolicach Wrocławia policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED zatrzymali kierującą autem osobowym, która pędziła ponad 200 km/h. Skończyło się na wysokim mandacie i punktach karnych.

- Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, działający w grupie SPEED, podczas pełnionej służby na drodze S5, na 150 km w kierunku Wrocławia, zauważyli kierującą, która znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość. Po sprawdzeniu okazało się, że pani jadąca skodą przy ograniczeniu do 120 km/h, jechała nawet ponad 200 km/h - relacjonują policjanci

Zobacz wideo

W związku z rażącym naruszeniem przepisów, kierująca pojazdem kobieta została ukarana grzywną w wysokości kilkuset złotych oraz 10 punktami karnymi.

"Na drodze nie jesteśmy sami"

Policjanci przypominają w komunikacie, że nadmierna prędkość pozostaje jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo na drogach. - Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Apelujemy o jazdę z rozwagą i zgodną z przepisami - dodają. 

Policyjna grupa SPEED to jednostka policji, która została powołana do życia pod koniec ubiegłego roku. Zadaniem służących w niej funkcjonariuszy jest przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze (jak np. nielegalne wyścigi samochodowe czy notoryczne przekraczanie prędkości) oraz - dzięki temu - ograniczenie liczby wypadków drogowych. 

Więcej o: