Akcja policyjnej grupy SPEED. Kobieta jechała ponad 200 km/h. Jest nagranie

Na drodze S5 w okolicach Wrocławia policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED zatrzymali kierującą autem osobowym, która pędziła ponad 200 km/h. Skończyło się na wysokim mandacie i punktach karnych.

- Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, działający w grupie SPEED, podczas pełnionej służby na drodze S5, na 150 km w kierunku Wrocławia, zauważyli kierującą, która znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość. Po sprawdzeniu okazało się, że pani jadąca skodą przy ograniczeniu do 120 km/h, jechała nawet ponad 200 km/h - relacjonują policjanci

Zobacz wideo

W związku z rażącym naruszeniem przepisów, kierująca pojazdem kobieta została ukarana grzywną w wysokości kilkuset złotych oraz 10 punktami karnymi.

"Na drodze nie jesteśmy sami"

Policjanci przypominają w komunikacie, że nadmierna prędkość pozostaje jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo na drogach. - Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Apelujemy o jazdę z rozwagą i zgodną z przepisami - dodają. 

Policyjna grupa SPEED to jednostka policji, która została powołana do życia pod koniec ubiegłego roku. Zadaniem służących w niej funkcjonariuszy jest przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze (jak np. nielegalne wyścigi samochodowe czy notoryczne przekraczanie prędkości) oraz - dzięki temu - ograniczenie liczby wypadków drogowych. 

Więcej o:
Komentarze (321)
Akcja policyjnej grupy SPEED. Kobieta jechała ponad 200 km/h. Jest nagranie
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 40 razy 28

  Babeczka tak zasuwała - nic dziwnego wzoruje się na kierowcach rządowych , ostatni przykład z Gowinem zasuwali tyle samo albo więcej .

 • ylgierd

  Oceniono 43 razy 23

  Czy SPEED nie miało ścigać robiących sobie wyścigi w miastach idiotów w sportowych mercedesikach, subarach i innych astrach ze spojlerem w kolorze różu?
  A tu proszę, skoda na autostradzie - że niby jest się czym chwalić?

 • kingfisher84

  Oceniono 43 razy 19

  Czytam komentarze i zastanawiam sie dlaczego wiekszosc albo drwi z Policji, albo bagatelizuje ta sytuacje.
  Bylo ograniczenie do 120? Bylo. Kierowca jechal ponad 200. Mandat sie nalezy z samego braku szacunku do przestrzegania przepisow. A tu jest to razace. Dzìwia mnie Wasze komentarze i rozne teorie pt. "przeciez nic sie nie stalo" albo "w innych krajach to mozna jechac tyle i tyle".

 • engine8

  Oceniono 18 razy 14

  Skoda powinna ten mandat zaplacic z puli wydatkow na reklamy... Zwykle ot BMW czy Audi ale kto by sie spodziewal takiego czegos po Skodzie?

 • x2468

  Oceniono 17 razy 13

  Moze byle kartoflany kacyk z pis posuwac 150 km/godz przez miasto to dlaczego nie moze tego robic przecietna kobieta?

 • remul

  Oceniono 18 razy 10

  Powinni dodać jeszcze punkty i mandat za jazdę lewym pasem, który nie służy do jazdy ciągłej. Niestety w Polsce bardzo częste przewinienie. Obawiam się, że wielu kierowców nawet nie wie, że nie wolno tak jeździć.

 • stefffon

  Oceniono 16 razy 8

  przy tak niskich mandatach to nic dziwnego że kazdy kto moze ciśnie ile fabryka dała

 • obrazony2x

  Oceniono 14 razy 6

  Szatan nie kobieta ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX