Silny wiatr na południu Polski. W Tatrach halny wiał z prędkością 176 km/h

Południowa Polska zmaga się z silnym wiatrem. IMGW wydało ostrzeżenie dla części województwa podkarpackiego. W piątek halny powalił choinkę na Krupówkach. Jedna z turystek została poważnie ranna. W tatrach prędkość wiatru dochodziła nawet do 176 km/h.

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia dla południowej części województwa podkarpackiego. Silny wiatr może powodować tam duże straty materialne, a także stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Z wiatrem zmaga się również Zakopane. W nocy z piątku na sobotę prędkość halnego na Kasprowym Wierchu wynosiła nawet 176 km/h. W ciągu doby strażacy interweniowali 48 razy w związku z powalonymi drzewami czy uszkodzeniami dachów. Przez jedno z drzew został zablokowana droga prowadząca do Morskiego Oka.

Halny przewrócił choinkę na Krupówkach

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło przed godz. 19 na zakopiańskich Krupówkach. 20-metrowa choinka pod naporem silnego wiatru runęła na ziemię. Ranne zostały trzy osoby, w tym jedna ciężko. 60-letnia turystka z Węgier z otwartym złamaniem nogi została przewieziona do szpitala.

Halny przyniesie zmianę pogody. W poniedziałek w Zakopanem ma padać śnieg.

Więcej o: