Nowa Sól. Nie żyje 20-letni mężczyzna. Kolega ugodził go nożem podczas imprezy

Nie żyje 20-letni mieszkaniec Nowej Soli ugodzony nożem przez młodszego o rok kolegę. Prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt dla 19-letniego podejrzanego. Sąd przychylił się do tej prośby. Młody mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 grudnia. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze informuje, że 20-letni mieszkaniec Nowej Soli i jego o rok młodszy kolega najprawdopodobniej pokłócili się na imprezie. Kiedy między mężczyznami doszło do konfliktu, młodszy z nich złapał za nóż i ugodził nim 20-latka. Na miejscu zdarzenia interweniowała policja i pogotowie.

Starszy z mężczyzn miał rozległą ranę brzucha, obrażenia po ciosie nożem spowodowały uszkodzenie jelit, żyły dolnej lewej oraz krwotok zewnętrzny. Okazały się na tyle poważne, że pomimo hospitalizacji 20-latek zmarł. "Gazeta Lubuska" informuje, że zgon nastąpił 19 grudnia. 

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Zobacz wideo

Śmierć 20-latka z Nowej Soli. Prokuratura może zmienić kwalifikację czynu

18 grudnia Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała, że czyn 19-latka zakwalifikowano jako usiłowanie dokonania zabójstwa. Niewykluczona jest jednak zmiana kwalifikacji przestępstwa. 

- Dzisiaj albo jutro przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłego. Wynik sekcji wskaże, czy śmierć ta miała bezpośredni związek z działaniem sprawcy, czy wystąpiły również inne przyczyny - powiedział prok. Zbigniew Fąfera w rozmowie z "Gazetą Lubuską".

W szkole, w której uczył się 20-latek, ogłoszono żałobę. Odwołano huczne imprezy przedświąteczne i zawieszono działalność radiowęzła. Uczniowie placówki odbyli też spotkania z psychologiem. 

Więcej o: