Uwaga na silny wiatr! Osiągnie nawet 100 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia dla 36 powiatów

W południowej Polsce wieje silny wiatr. Podmuchy mogą osiągać prędkość nawet do 100 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, który jest odczuwalny na południu województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia I stopnia dla 19 powiatów i II stopnia dla 17 powiatów. Najmocniej wieje na południu Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Tam podmuchy wiatru osiągają prędkość do 80 km/h, ale w nocy będą jeszcze silniejsze - mogą osiągnąć nawet 100 km/h.

TPN ostrzega przed wiatrem. "Na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa"

Silny wiatr na południu sprawia, że warunki do uprawiania turystyki uznaje się dziś za niekorzystne. Tatrzański Park Narodowy ostrzega osoby, które chcą się wybrać w góry.

"W Tatrach porywy wiatru mogą osiągnąć około 80 km/h. Na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Wiatr halny wytopił znaczną część śniegu. Niemniej jednak zalega on jeszcze w wyższych partiach Tatr, niezbędny jest sprzęt zimowy (m.in. raki, czekan, kask, lawinowe ABC) oraz umiejętność posługiwania się tym sprzętem. Szlaki w niższych partiach, w tym szlaki dojściowe do schronisk, są oblodzone i bardzo śliskie" - czytamy w komunikacie.

>>> Miliony wirusów krążą nad naszymi głowami

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (4)
Uwaga na silny wiatr! Osiągnie nawet 100 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia dla 36 powiatów
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 6 razy 6

  Zatem już jutro artykuły:
  "W południowej Polsce najczystsze powietrze w kraju! Premier Morawiecki skomentował: "To efekt naszej wzmożonej pracy nad poprawą jakości powietrza w Polsce, Bogacące się dzięki naszemu prospołecznemu rządowi społeczeństwo zachęcane przez państwo które wstało z kolan ochoczo inwestuje w nowe czystsze metody ogrzewania swoich Polskich domów. Już widać efekty!"

 • rodek

  Oceniono 1 raz 1

  Branża reklamowa już liczy zyski ze zdmuchniętych reklam Big outdoor :).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX