Kontrola CBA w spółce Tauron Wydobycie. Agenci sprawdzają zamówienia publiczne

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w spółce TAURON Wydobycie S.A. Kontrolowane są zamówienia publiczne, sektorowe, związane z drążeniem wyrobisk górniczych oraz eksploatacją podziemną złóż węgla kamiennego.

Kontrolę w spółce TAURON Wydobycie S.A. prowadzą funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Agenci przyglądają się m.in. zamówieniom publicznym tej państwowej firmy. Działania kontrolne wszczęto 21 października, jednak CBA poinformowało o tym 20 grudnia. Planowany termin zakończenia kontroli to 21 stycznia 2020 roku.

>>> Emilewicz: decyzja ws. elektrowni Ostrołęka jest do podjęcia w ciągu pół roku

Zobacz wideo

Czym zajmuje się TAURON Wydobycie?

Spółka akcyjna TAURON Wydobycie należy do Grupy Kapitałowej TAURON. Głównym obszarem jej działalności jest wydobycie, wzbogacanie i sprzedaż węgla kamiennego. Rocznie przedsiębiorstwo wydobywa ok. 6 mln ton tego surowca. Spółka ma siedzibę w Jaworznie. 

Więcej o:
Komentarze (12)
CBA z kontrolą w spółce TAURON Wydobycie. Agenci sprawdzają zamówienia publiczne
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 12 razy 8

  Jak nic w zarządzie zasiadają gowinowcy. Nie bójcie się, ten któremu nie starcza 10 tys. PLN do pierwszego przyklepie ustawę kagańcową i nie będzie żadnych nadużyć tzn. zostaną schowane pod dywanem.

 • janekbezziemi

  Oceniono 12 razy 6

  Taka kontrola w każdej KAŻDEJ! spółce skarbu państwa zakończyłaby się aresztowaniami. Jednak mało która ekipa ma odwagę na pokazanie opinii publicznej, że państwowy kapitał to patologia, niezależnie od tego, kto sprawuje władzę.

 • antekpociecha

  Oceniono 6 razy 4

  Czy to ta firma co niedogadała się co podwyżek cen energii od 2020??

 • marcin1948

  Oceniono 2 razy 0

  W JSW też zrobili kontrolę i nic z tego nie wynikło.Pic na wodę , by się szare masy cieszyły że się coś dzieje.
  Nie napiszą jka już SKAŻĄ kogoś na bezwzględne więzienie a nie jak aresztują , bo sądy i tak skażą zgodnie z metodologia neumanna (żyda).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX