Dębnica Kaszubska. Napad na mężczyznę. Skradziono diamenty, których wartość może wynosić 8 mln zł

W Dębnicy Kaszubskiej został napadnięty mężczyzna. - Pokazali mi zdjęcie dzieci. Powiedzieli, że mi je porwali i że poobcinają im palce - mówi poszkodowany. Bandyci ukradli mu kosztowności, w tym diamenty, których wartość mogła sięgać nawet 8 mln zł. Policja poszukuje sprawców.

Jak informuje "Głos Pomorza", w środę w Dębnicy Kaszubskiej (woj. pomorskie) mężczyzna (były przedsiębiorca ze Słupska), myśląc, że do domu wraca narzeczona z dziećmi, wpuścił bandytów. Wtargnęło do niego dwóch zamaskowanych napastników, trzeci stał na czatach, a czwarty siedział w samochodzie.

Pokazali mi zdjęcie dzieci. Powiedzieli, że mi je porwali i że poobcinają im palce. Przystawiono mi broń do głowy

- powiedział poszkodowany w rozmowie z "Głosem Pomorza". Portal podaje, że bandyci nałożyli worek foliowy na głowę mężczyzny, skrępowali jego ręce i grozili, że podpalą go razem z domem. Chcieli nawet rozpalić ogień. Sprawcy mieli też być świetnie przygotowani - ubrani byli w jednorazowe kombinezony i porozumiewali się ze sobą za pomocą radia.

Skrępowanego mężczyznę znalazła partnerka po powrocie z dziećmi. O zdarzeniu zawiadomiono policję.

Złodzieje mogli ukraść diamenty warte nawet 8 mln zł

Według dziennika, sprawcy ukradli około 80 tys. zł w gotówce i kosztowności, w tym diamenty, o wartości 7-8 mln zł. Nieco inne informacje podaje Piotr Nierebiński ze słupskiej prokuratury w rozmowie z TVN24, według niego skradziono ok. 100 tys. zł oraz kosztowności warte ok. 4 mln zł.

Okoliczności zdarzenia ustalają prokuratura i policja, która, ze względu na dobro śledztwa, nie udziela żadnych informacji. Trwają poszukiwania sprawców napadu. Mężczyzna chce wyznaczyć pokaźną nagrodę za wskazanie bandytów.

>>> Napad na kawiarnię. Rabuś nie spodziewał się walecznego kelnera. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (79)
Dębnica Kaszubska. Napad na mężczyznę. Skradziono diamenty, których wartość może wynosić 8 mln zł
Zaloguj się
  • sprzedam_sie

    Oceniono 36 razy 24

    Pacz Europo, jak mozna pieknie i bezpiecznie zyc!
    Lachmaniara z Brzeszcz

  • punter

    Oceniono 41 razy 17

    - Na czym Pan zarobił 8 mln zł ?
    - Pracuję w branży rozrywkowej.
    - A konkretnie ?
    - Obsługuję karuzele VAT.

    :))))

  • pan.szklanka

    Oceniono 27 razy 13

    Po to między innymi potrzebne nam niezależne sądy.
    Zagrozili, że obetną palce dzieciakom i facet oddał 8 milionów. Czy dla Ziobry, Piebiaka, Gowina, Przyłębskiej czy Piotrowicza to w ogóle wyobrażalne? Sami by te paluchy poobcinali, żeby tylko wyłudzić odszkodowanie.

  • wiceherszt

    Oceniono 20 razy 12

    Fajnie. Facet trzyma w wersalce "diamenty za 8 milionów", ale wizjera z kamerą ani jakichkolwiek innych zabezpieczeń sobie nie zainstaluje. Do tego wpuszcza do domu kogokolwiek, myśląc, że "to narzeczona z dziećmi"....

    Mówiąc szczerze, jakoś mi się to nie widzi. Jeśli "diamenty" były jego własnością i nie były ubezpieczone, to nie chce mi się wierzyć, że trzymał coś takiego w domu, nawet jeśli był jakimś złotnikiem, specjalistą w dobrach luksusowych. Co innego, jeśli były własnością "firmy" albo były ubezpieczone, bądź też "wypożyczone". Wtedy wersalka i roztargnione otwieranie drzwi zaczynają mieć sens :)

  • vinogradoff

    Oceniono 26 razy 12

    Gdyby obstalowano pana Detektiva bez licencji, pana o niepowtarzalnej FRYZURZE to moze sprawe daloby sie rozpracowac ,,w try miga,,.

  • vito3

    Oceniono 11 razy 9

    szukaj gosciu wsrod znajomych i rodziny albo wsrod ochroniarzy to nie byl nikt z uklicy bilingi wszystkich znajomych z ostatnich dziesieciu dni

  • zwolay

    Oceniono 8 razy 8

    Najgorsze jest to ,że jak nie masz -to chcesz mieć. A jak już masz ,to się boisz żeby ci ktoś nie zabrał

  • klamtusek

    Oceniono 10 razy 6

    Co za idiota trzyma w domu dobra o takiej wartości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX