Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś czynne? [22 grudnia]

Czy supermarkety i inne sklepy będą dziś otwarte? Czy 22 grudnia to niedziela handlowa? Podpowiadamy, czy na dwa dni przed Wigilią będzie można zrobić zakupy.
Zobacz wideo

22 grudnia to niedziela handlowa. Jest to sytuacja wyjątkowa, bo w 2019 roku obowiązuje zasada, która mówi, że niedzielami handlowymi są ostatnie niedziele poszczególnych miesięcy. Grudzień jest jednak inny - w tym miesiącu wypadają aż trzy niedziele handlowe (15, 22 i 29 grudnia), bo pod koniec roku obchodzimy Boże Narodzenie oraz Sylwestra.

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Ile będzie niedziel handlowych w przyszłym roku?

W tę i kolejną niedzielę sklepy będą czynne. Jak sprawa niedziel handlowych będzie wyglądać w przyszłym roku? W 2020 roku zakaz handlu w niedziele przyjmie swój docelowy kształt, co oznacza, że będzie tylko siedem niedziel handlowych w roku. W przyszłym roku niedzielami handlowymi będą:

 • 26 stycznia,
 • 5 kwietnia,
 • 26 kwietnia,
 • 28 czerwca,
 • 30 sierpnia,
 • 13 grudnia,
 • 20 grudnia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (16)
Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś czynne? [22 grudnia]
Zaloguj się
 • rlnd

  Oceniono 6 razy 2

  Moment, a to rodziny nie chcą odpocząć przed świętami, jak to?
  Ja bym 22 grudnia zrobił dniem wolnym od pracy dla wszystkich.
  Dlaczego kelnerzy, kierowcy autobusów czy lekarze mają pracować w tym świątecznym okresie?

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • hotin

  Oceniono 8 razy 0

  Skoro w takich Niemczech sklepy w niedziele są pozamykane,to dlaczego z uporem maniaka wy,czerscy udajecie że chcecie w ten dzień robić zakupy ,a zły PiS wam tego zabrania?

 • beton44

  Oceniono 8 razy 0

  Oj - UZ dzisiaj zaspał - dopiero 5:30 puścił najważniejszy tekst tygodnia...

 • 31.februarius

  Oceniono 9 razy -3

  Siekiera, motyka, świna, krowa
  Dziś niedziela jest handlows!

  Siekiera, motyka, stado kóz,
  Informuje o tym UZ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX