Policja zamieściła wizerunki poszukiwanych na bombkach. "Zaopiekujemy się nimi na święta"

"Nikt nie powinien spędzać świąt samotnie i w ukryciu" - tak zaczyna się nietypowa policyjna akcja. Funkcjonariusze zamieścili w sieci wizerunki trzech poszukiwanych na bombkach i proszą o pomoc w ustaleniu ich miejsc pobytu.

Komenda Stołeczna Policji na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych zamieściła ilustrację przedstawiającą choinkę, na której są bombki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zamieszczone na nich zostały zdjęcia trzech poszukiwanych: Mariusza Korniłowicza vel Noah Rosenkranz, Marka Kulikowskiego i Pawła Załęskiego.

Nikt nie powinien spędzać świąt samotnie i w ukryciu

- możemy przeczytać w policyjnej informacji na Twitterze.

Dalsza część wpisu KSP w Warszawie również ma świąteczny charakter:

Jeżeli masz informacje na temat miejsc pobytu poszukiwanych Mariusza Korniłowicza vel Noah Rosenkranz, Marka Kulikowskiego lub Pawła Załęskiego daj nam znać! Skontaktujemy ich ze Świętym Mikołajem, a gdyby nie miał dla nich prezentów, sami zaopiekujemy się nimi na święta. (...) Nasze renifery dojadą w każde miejsce.

"Umiecie w social media, żeby tylko w terenie była równie dobra jakość obsługi"

Część użytkowników serwisu pozytywnie odebrała nietypową akcję policji. "Mistrzostwo","Duże zaskoczenie. Na plus", "Brawo wy" - piszą pod wpisem KSP. 

Umiecie w social media, żeby tylko w terenie była równie dobra jakość obsługi

- wyraża swoje zdanie jeden z komentujących. Jednak niektórzy z nich zwrócili uwagę na to, że trzeci mężczyzna, Paweł Załęski, poszukiwany jest za zabójstwo z minimalną karą 12 lat (par.148 pkt 2), więc umieszczanie go wśród świątecznych dekoracji jest "przegięciem".

>>> Tak powinien wyglądać korytarz życia. Policja chwali kierowców na S8. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: