Świnoujście: przechodnie podnieśli samochód, by uratować potrąconą kobietę

Świnoujście. Kierujący samochodem osobowym nie zauważył starszej kobiety. Cofając pojazd potrącił seniorkę i dwukrotnie po niej przejechał. Na pomoc poszkodowanej ruszyli świadkowie, którzy wspólnymi siłami podnieśli bok samochodu do góry, by wyciągnąć znajdującą się pod nim kobietę.

Do wypadku doszło w środę 18 grudnia około godziny 12:00. Na ulicy Bema w Świnoujściu kierowca cofał swój samochód. Podczas wykonywania manewru nie zauważył, że potrącił starszą kobietę. Jego pojazd dwukrotnie przejechał po poszkodowanej i ją przygniótł - całe szczęście, dzięki szybkiej interwencji przechodniów, udało się jej pomóc.

Kierowca potrącił kobietę w Świnoujściu. Na pomoc ruszyło kilkunastu przechodniów

Do świadków wypadku dotarli dziennikarze portalu swinoujskie.info. - Kierowca cofał i nie zauważył jej, bo była niska. Przejechał po niej dwukrotnie. Krzyczeliśmy, żeby się zatrzymał. Ludzie rzucili się do pomocy. Natychmiast przybiegli mężczyźni i podnieśli samochód. Wyciągnęli ją. Później przyjechała policja, pogotowie i straż - relacjonował jeden z przechodniów.

 

Poszkodowana kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Wyjaśnianiem szczegółów tego wypadku zajmie się teraz policja.

>> Kierowcy będą musieli ustępować pierwszeństwa pieszym znajdującym się przed przejściem. Dobry, czy zły pomysł? >>

Zobacz wideo
Więcej o: