Pogoda na dziś - poniedziałek 23 grudnia. Duże zachmurzenie i opady deszczu w całej Polsce

Pogoda na dziś - poniedziałek 23 grudnia. Mieszkańcy południowej Polski muszą przygotować się dziś na duże opady deszczu, które pojawią się w tych regionach koło południa i potrwają do nocy. W pozostałych regionach także prognozowane są przelotne deszcze.
Zobacz wideo

Meteorolodzy prognozują na dziś bardzo duże zachmurzenie, które będzie utrzymywać się w całej Polsce przez cały dzień. Dodatkowo na południu i wschodzie kraju przewidywane są intensywne opady deszczu.

Temperatura. Dziś najwyższa temperatura prognozowana jest w Małopolsce

Najniższa temperatura w poniedziałek zapowiadana jest w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie będzie maksymalnie 5 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie, Gdańsku, Białymstoku, Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Opolu i Łodzi. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Krakowa - tam prognozowanych jest 8 stopni. W województwie podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, mazowieckim, śląskim i dolnośląskim ma być 7 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 23 grudnia.Pogoda na dziś - poniedziałek 23 grudnia. gazeta.pl

Opady. Duże, niemal całkowite zachmurzenie w całej Polsce

W poniedziałek w całej Polsce prognozowane jest bardzo duże zachmurzenie, które związane będzie z przechodzącym przez Europę deszczowym frontem. Tego dnia opady mogą pojawić się na terenie całego kraju. Największy deszcz przewidywany jest w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim i mazowieckim. Zapowiadane są także umiarkowane porywy wiatru.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: