Stonoga jednak nie spędzi świąt w celi. Zamiast aresztu pół miliona złotych

Podejrzany o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy Zbigniew Stonoga nie zostanie aresztowany - zdecydował Sąd Rejonowy w Lublinie. Zamiast tego przedsiębiorca wpłacić ma kaucję w wysokości pół miliona złotych. Prokuratura zapowiedziała zażalenie.

W poniedziałek Zbigniew Stonoga został zatrzymany przez policję. Lubelska prokuratura postawiła mu siedem zarzutów, m.in. przywłaszczenie 900 tysięcy złotych, pranie brudnych pieniędzy i organizowanie nielegalnej loterii. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Stonoga wraca na wolność

Wszystko wskazywało na to, że wigilię Stonoga spędzi w celi. Jednak w środę Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że biznesmen nie będzie utrudniał postępowania i dlatego może wyjść na wolność. - Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 500 tysięcy złotych, dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu - poinformowała rzeczniczka prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie sędzia Barbara Markowska.

>>> Do czego doprowadzą zmiany w sądownictwie zapowiadane przez PiS? Zobacz wideo:

Zobacz wideo

Prokuratura Regionalna w Lublinie poinformowała, że nie zgadza się z decyzją sądu. - Prokuratura, uznając orzeczenie za błędne, skieruje zażalenie do Sądu Okręgowego w Lublinie - przekazał rzecznik prasowy prokuratury Piotr Marko. Prokuratura domaga się tymczasowego aresztowania Stonogi na trzy miesiące.

Stonoga twierdzi, że jest niewinny, a "to, co się stało, to polityczna zemsta". Biznesmen zgodził się na podawanie nazwiska i ujawnianie swojego wizerunku w mediach. W mediach społecznościowych informuje o tym, że jest już na wolności.

Więcej o:
Komentarze (50)
Stonoga jednak nie spędzi świąt w celi. Zamiast aresztu pół miliona złotych
Zaloguj się
 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 14 razy 10

  Został aresztowany, bo zamieścił na YouTube filmik z przypadkowego spotkania na lotnisku naczelnego ogrodnika, któremu kazał przekazać Zbigniewowi Zero tak szczere "pozdrowienia" z samego serca z trzema ch..._mi.

  I taki jest prawdziwy powód i czas jego aresztowania.

 • freakoman

  Oceniono 13 razy 9

  Gnojenie, nękanie i kneblowanie mówiących niewygodne prawdy trwa w najlepsze. Pinoczet czy Polpot czy Kim Dzwon Duck, co za różnica....

 • artu30

  Oceniono 11 razy 9

  Fajnie, może nagra jakiś filmik o karakanie. Lubię to oglądać

 • m.godwin

  Oceniono 17 razy 9

  Pięć tysięcy na każdą nogę. Niewiele.

 • wroclawianka9

  Oceniono 8 razy 6

  O! Kaucja taka sama, jak dostał Agent Tomek. Czy to znaczy, że pupil Mariusza Kamińskiego nakradł tyle, ile ma Stonoga?... Albo więcej, bo żonie Tomka Kaczmarka wyznaczono 1 milion kaucji.

 • stachkaz1947

  Oceniono 9 razy 5

  PiSowskie Ziobrowe bulteriery połowę Polski na Święta wsadziłoby do paki.
  A zasraniec Ozdoba aż łapkami przebiera i krzyczy--WSADZAĆ,WSADZAĆ,WSADZAĆ.
  Wsadza się po prawomocnym WYROKU panowie Ziobro,Kanthak,Kulesza ,Ozdoba
  czy to tak trudno pojąć tym psom gończym.

 • stachkaz1947

  Oceniono 7 razy 5

  Gzie on prał te pieniądze i w jakim poroszku ,że tak kaczemu gatunkowi zaszkodziły.

 • r1234_76

  Oceniono 5 razy 5

  Raz Stonoga, raz S.
  Zdecydowalibyście się...

 • extrafresh

  Oceniono 10 razy 4

  Kiedy posadzą Jarosława K. ps. "Prezes"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX