Afera SKOK Wołomin. Adwokat Marcin Dubieniecki aresztowany na dwa miesiące

Sąd Rejonowy w Szczecinie podjął decyzję o dwumiesięcznym areszcie dla adwokata Marcina Dubienieckiego. W poniedziałek CBA zatrzymało Marcina Dubienieckiego i byłego wiceministra skarbu Przemysława Morysiaka. Mężczyźni usłyszeli zarzut płatnej protekcji w śledztwie w sprawie SKOK Wołomin.

Sąd nie zdecydował się zastosować aresztu wobec Przemysława Morysiaka. Marcin Dubieniecki prywatnie jest byłym mężem Marty Kaczyńskiej. Jego problemy z prawem zaczęły się, kiedy para była już w okresie separacji.

Marcin Dubieniecki i Przemysław Morysiak wyrazili zgodę na publikację danych osobowych i wizerunku.

Areszt dla Marcina Dubienieckiego

Znany adwokat Marcin Dubieniecki oraz były wiceminister skarbu Przemysław Morysiak mieli przyjąć łapówkę o wartości pół miliona złotych. W zamian za otrzymane pieniądze mieli załatwić, żeby do władz SKOK Wołomin weszła osoba, którą wskazał warszawski biznesmen Krzysztof B. Osoba ta miała gwarantować dalsze udzielanie kredytów na "słupy" w czasie, gdy było już wiadomo o kłopotach finansowych SKOK-u.

Obu podejrzanym może grozić do ośmiu lat więzienia - podaje RMF FM.   

>>> Wojciech Kwaśniak o zorganizowanej grupie przestępczej w SKOK Wołomin

Zobacz wideo

Afera SKOK Wołomin. Agenci CBA zatrzymali trzy osoby

Przypomnijmy, że Marcin Dubieniecki, Przemysław Morysiak. oraz Krzysztof B. zostali zatrzymani 16 grudnia przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie prowadzonej wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie. Dotyczy ona nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r. Czynności związane z zatrzymaniami miały miejsce w Gdyni, Szczecinie oraz w podwarszawskiej miejscowości.

Więcej o: