Jest decyzja sądu ws. Kamila Durczoka. Dziennikarz nie trafi do aresztu

Katowicki sąd zdecydował, że Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Wobec dziennikarza, któremu postawiono zarzuty podrobienia dokumentów dotyczących kredytu o wartości ok. 3 mln zł, zostaną zastosowane inne środki zapobiegawcze.

Sąd Okręgowy w Katowicach oddalił w środę zażalenie prokuratury na brak tymczasowego aresztu dla Kamila Durczoka. Do 1 stycznia dziennikarz ma zapłacić 200 tys. zł poręczenia majątkowego. Durczok ma zakaz opuszczania kraju, a także kontaktowania się z byłą żoną oraz pracownikami banku, którzy są świadkami w jego sprawie. Zastosowano wobec niego dozór policji.

Zarzuty wobec Kamila Durczoka

Kamil Durczok został zatrzymany 2 grudnia. Jest podejrzany o podrobienie podpisu byłej żony na wekslu opiewającym na sumę ponad dwóch milionów franków szwajcarskich. Sprawa dotyczy kredytu zawartego w sierpniu 2008 roku. W tym roku bank, udzielający pożyczki, zwrócił się do byłej żony Durczoka z wezwaniem do wykupu weksla z powodu nieuiszczenia należności. Kobieta zaprzeczyła, że złożyła swój podpis na wekslu.

>>> Danuta Hübner komentuje projekt PiS dotyczący dyscyplinowania sędziów. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (150)
Jest decyzja sądu ws. Kamila Durczoka. Dziennikarz nie trafi do aresztu
Zaloguj się
 • loyer1

  Oceniono 34 razy 16

  "Wysoki sądzie, stół upier‎dolony, ja napier‎dolony, weksel podrobiony."

 • ksztybyr

  Oceniono 19 razy 13

  Kolejny niezależny - po Najsztubie - chroniony dziennikarz. Babcię emerytkę ganiają po sądach za handel pietruszką, a tu panowie idą po pełnej bandzie twierdząc, że nic złego nie zrobili.

 • awitold4

  Oceniono 45 razy 13

  W przeciwieństwie do biednej licealistki, którą po podrobieniu na legitymacji szkolnej daty urodzenia sąd wtrącił do lochu na trzy miesiące. ..

 • 1group

  Oceniono 18 razy 12

  Do aresztu trafiają tylko rolnicy jadący na rowerach po wypiciu kilku piw. Wolne sądy. :)

 • para_sucha

  Oceniono 29 razy 11

  Prawda jest taka, że weźmie dobrego papugę, przez kilka lat będzie trwał proces, a później go uniewinnią jak Najsztuba. Tak to działa w polskim wymiarze sprawiedliwości- masz kasę=jesteś nietykalny. Jakby kogoś zabił to być może dostałby ze 2 lata bezwzględnego, a to i tak nie jest pewne.

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 18 razy 10

  Ciekawe ile pracownik sądu zwany dla żartu sędzią wziął kasy z tych dwóch dużych baniek za takie niezawisłe orzeczenie?

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 40 razy 10

  Ktoś zdziwiony? Przecież on nie ukradł batonika tylko zrobił przewał na kilka milionów - jaki areszt? Wolne sądy! Konstytucja! Kamil pakuj świeczkę i pod sąd - bandyci protestują razem z sędziami!

  #sędziowiezamurem

 • turkiestan

  Oceniono 11 razy 9

  To w końcu podrobił ten podpis na wekslu czy nie.Przecież podobno są fachowcy którzy mogą to udowodnić????

 • piotrm74

  Oceniono 14 razy 8

  Racje miał Neumann sądy .nic nie zrobią....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX