Konin. Bronił się mieczem samurajskim, prawie zabił 29-latka. Grozi mu do 10 lat więzienia

Policjanci zostali wysłani do zdarzenia, które miało miejsce w jednym z mieszkań w Koninie. Doszło wtedy do awantury między dwoma mężczyznami, podczas której jeden z nich zaatakował drugiego mieczem samurajskim.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 13 w mieszkaniu przy ulicy Topazowej w Koninie. Według ustaleń policji na miejscu doszło do awantury między mężczyznami, którzy od dawna byli w konflikcie.

29-latek zaatakowany mieczem samurajskim w Koninie. Napastnik może trafić na nawet 10 lat do więzienia

Jak podaje Onet.pl 29-latek wtargnął do mieszkania znajomego mężczyzny. Wtedy doszło między nimi do szarpaniny. Gości użył gazu, co rozjuszyło 30-letniego właściciela mieszkania. Wtedy też mężczyzna sięgnął po miecz samurajski, którym ugodził 29-latka.

Zaatakowany mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do warszawskiego szpitala. Lekarze musieli usunąć nerkę poszkodowanego. Mimo wszystko lekarzom udało się uratować życie zaatakowanego 29-latka.

Jeszcze w sobotę zatrzymano sprawcę, który następnego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, które bezpośrednio zagrażało życiu człowieka. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Za zarzucany mu czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura nie wnioskowała o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec 30-latka.

Więcej o: