Konin. Bronił się mieczem samurajskim, prawie zabił 29-latka. Grozi mu do 10 lat więzienia

Policjanci zostali wysłani do zdarzenia, które miało miejsce w jednym z mieszkań w Koninie. Doszło wtedy do awantury między dwoma mężczyznami, podczas której jeden z nich zaatakował drugiego mieczem samurajskim.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 13 w mieszkaniu przy ulicy Topazowej w Koninie. Według ustaleń policji na miejscu doszło do awantury między mężczyznami, którzy od dawna byli w konflikcie.

29-latek zaatakowany mieczem samurajskim w Koninie. Napastnik może trafić na nawet 10 lat do więzienia

Jak podaje Onet.pl 29-latek wtargnął do mieszkania znajomego mężczyzny. Wtedy doszło między nimi do szarpaniny. Gości użył gazu, co rozjuszyło 30-letniego właściciela mieszkania. Wtedy też mężczyzna sięgnął po miecz samurajski, którym ugodził 29-latka.

Zaatakowany mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do warszawskiego szpitala. Lekarze musieli usunąć nerkę poszkodowanego. Mimo wszystko lekarzom udało się uratować życie zaatakowanego 29-latka.

Jeszcze w sobotę zatrzymano sprawcę, który następnego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, które bezpośrednio zagrażało życiu człowieka. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Za zarzucany mu czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura nie wnioskowała o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec 30-latka.

Więcej o:
Komentarze (233)
Konin. Bronił się mieczem samurajskim, prawie zabił 29-latka. Grozi mu do 10 lat więzienia
Zaloguj się
 • psycholog11

  Oceniono 138 razy 134

  Skoro się bronił przed napastnikiem w swoim mieszkaniu, to chyba powinien być uniewinniomy?

 • gabon77

  Oceniono 69 razy 57

  coś się komuś pomieszał, kto tu był napastnikiem? facet z mieczem bronił sie przed napaścią i to we własnym domu - obrona konieczna i tyle w temacie redakcjo

 • wichura

  Oceniono 62 razy 54

  Czyli facet był u siebie w domu i ugodził mieczem intruza, który w gości zamiast ze zwyczajową butelką przyszedł z gazem?
  Dobrze, że prokuratura nie obstaje przy areszcie. Jeśli nie ma drugiego dna sprawy (np. zwabienie podstępem, by ubić gościa pod pretekstem obrony koniecznej) to i sąd powinien puścić go wolno.

 • cezaryk

  Oceniono 43 razy 35

  Cyt 1 > Bronił się mieczem samurajskim
  Cyt 2 > zaatakował drugiego mieczem samurajskim

  Gazeta Wyborcza. Szanujmy dobre dziennikarstwo.

 • sabaton128

  Oceniono 41 razy 35

  Teraz jakiś ch*** będzie gadał, że miecz to broń niewspółmierna do gazu. A co jeśli zaatakowany nie miał gazu?
  Przecież to nie ring, gdzie są równe warunki, jest sędzia itd.

 • rzuffff

  Oceniono 29 razy 27

  Wtargnął do mieszkania, walił gazem, to co miał tamten zrobić? Gaz odkręcić w kuchence? Co za bzdurne prawo. W USA byłoby wszystko jasne, kto jest winny.

 • tomcio55

  Oceniono 33 razy 27

  Niby dlaczego? Klasyczne działanie w obronie własnej - bronił się skutecznie. Prokuratura - natychmiast umorzyć !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX