Białystok. Krzysztof Kononowicz został pobity na własnej posesji. Zatrzymano trzy osoby

Były kandydat na prezydenta Białegostoku Krzysztof Kononowicz został napadnięty na własnej posesji. W sprawie pobicia i kradzieży zatrzymano trzech mężczyzn. Podejrzani usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 grudnia. Wieczorem trzech mężczyzn zaatakowało Krzysztofa Kononowicza na jego posesji przy ul. Szkolnej w Białymstoku. Napastnicy uderzyli byłego kandydata na prezydenta pięścią w twarz, a następnie wprowadzili go do domu, grożąc mu przy tym śmiercią, po czym ukradli cztery tysiące złotych, telefon komórkowy oraz zegarek - relacjonuje "Gazeta Współczesna"

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Zobacz wideo

Napad na Krzysztofa Kononowicza. Nieoficjalnie: Jeden z napastników to jego widz

O napadzie poinformowano policję. Jeszcze w tym samym dniu funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Koszalina, dwie doby później w ręce policjantów trafili także dwaj mężczyźni w wieku 25 i 35 lat. Jeden z nich pochodzi z Lubelszczyzny. "Fakt" informuje nieoficjalnie, że 25-latek z Koszalina jest widzem kanału Kononowicza na platformie YouTube.

Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Każdemu z nich grozi kara pozbawienia wolności od dwóch do 12 lat. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Kim jest Krzysztof Kononowicz?

Przypomnijmy, że Krzysztof Kononowicz był kandydatem na prezydenta Białegostoku w 2006 roku. Zdobył olbrzymią popularność po tym, jak w serwisie YouTube opublikował swoje przemówienie wyborcze. W nagraniu tym padły słynne słowa o tym, że jeśli Kononowicz wygra wybory, w Białymstoku "nie będzie niczego". W wyborach uzyskał 1676 głosów (1,89 proc.), nie zdobywając mandatu. W ostatnich latach znany jest przede wszystkim jako twórca internetowy. 

Więcej o:
Komentarze (127)
Białystok. Krzysztof Kononowicz został pobity na własnej posesji. Zatrzymano trzy osoby
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 46 razy 40

  Jak nisko trzeba upaść żeby napadać na tego schorowanego człowieka i jeszcze zabierać mu hajs ?

 • pascvale

  Oceniono 35 razy 29

  Chłop wymyślił program polityczny a prezes go przywłaszczył i realizuje. Trudno mieć pretensje do prezesa, że ma nerw na faceta.

 • spyderman2

  Oceniono 22 razy 18

  może pisowskie SB go napadło aby nie startował i nie odebrał głosów adrianowi dudzie bo to ten sam elektorat

 • mirek_nad_jeziorem

  Oceniono 20 razy 16

  Kiedyś robiłem z tego gościa jaja, a teraz w porównaniu z pisowskimi dy-gnida-rzami wygląda całkiem normalnie. I spełnia sie jego postulat wyborczy, bo jeszcze trochę kaczystowskie hordy będą rozkradać majątek narodowy, to "nie będzie niczego"

 • borys_heinza

  Oceniono 20 razy 16

  Myślę, że to wynik strachu pewnej siły politycznej. Gdyby Kononowicz wystartował na prezydenta RP byłby poważnym zagrożeniem dla PAD gdyż prezentują podobną moc intelektu i gromadzą wokół siebie podobny elektorat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX