Greta Thunberg zestawiona ze Stalinem i Hitlerem w TVP. KRRiT będzie chciała wyjaśnień

Greta Thunberg w programie TVP Info "W tyle wizji" została przedstawiona obok m.in. Adolfa Hitlera i Józefa Stalina w związku z okładką magazynu "Time". Z powodu skargi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce poprosić TVP o wyjaśnienia.
Zobacz wideo

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, sprawa dotyczy programu z 11 grudnia, w którym komentowano przyznanie tytułu "Człowieka Roku" przez magazyn "Time" młodej aktywistce Grecie Thunberg. W wydaniu "W tyle wizji" TVP zestawiono okładki pisma, na którym pojawiły się wizerunki Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Nikity Chruszczowa, Mao Tse Tunga, Ajatollaha Chomeiniego, Michaiła Gorbaczowa, Władimira Putina i na końcu Grety Thunberg. W tle wkomponowano piosenkę Lady Pank "Zamki na piasku".

W programie TVP zestawiono Gretę Thunberg z Hitlerem, Stalinem i Chruszczowem 

Z kolei Michał Rachoń w programie "#Jedziemy" miał kontynuować: - Na okładkach "Time'a" mieliśmy różne postacie na przestrzeni lat, od połowy XX wieku do naszych czasów. Greta Thunberg powinna się niepokoić - dodał dziennikarz. - Wszyscy wymienieni bardzo troszczyli się o przyrodę, kochali bardzo sarenki - dodał publicysta "Gazety Polskiej" Adrian Stankowski.

Skarga, która wpłynęła do KRRiT dotyczy jednak samego programu "W tyle wizji", nie zgłoszono więc uwag do komentarzy, które pojawiły się później w programie Michała Rachonia. - Będziemy występowali do nadawcy z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie - powiedziała rzecznik prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska w rozmowie z portalem.

Nagroda "Człowiek Roku" przyznawana jest od 1927 roku przez redakcję tygodnika "Time". Mogą ją otrzymać pojedyncze osoby, grupa ludzi, maszyna lub idea, która miała w minionym roku największy wpływ na wydarzenia na świecie. Dotyczy to zarówno pozytywnego, jak i negatywnego wpływu, stąd w zestawieniu znaleźli się także Adolf Hitler czy Józef Stalin. 

Więcej o:
Komentarze (222)
Greta Thunberg zestawiona ze Stalinem i Hitlerem w TVP. KRRiT będzie chciała wyjaśnień
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 61 razy 55

  Skoro w TVPiS promuje się Hitlera to Kurski nie powinien się obrazić gdy porówna się go do Goebbelsa propagandy ?

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 66 razy 54

  Rachoń-"Na okładkach "Time'a" mieliśmy różne postacie na przestrzeni lat.Greta Thunberg powinna się niepokoić". Jan Paweł II i Jan XXIII też powinni się niepokoić panie Rachuj?

 • pan.szklanka

  Oceniono 46 razy 38

  Zapomnieli o JP2 (1994). Wtedy towarzystwo robi się nawet bardziej nieciekawe.

 • cezar85

  Oceniono 38 razy 30

  Jan Paweł 2 też stoi koło Hitlera i Stalina

 • apw1964

  Oceniono 27 razy 21

  W głowie się nie mieści. Ile jeszcze takich numerów ci panowie muszą zrobić żeby w końcu wylecieć na pysk. Ja, który co miesiąc od dziesiątek lat tvp finansuję tych ludzi zwalniam. W trybie natychmiastowym.

 • acototak

  Oceniono 23 razy 17

  TVP - telewizja tworzona przez idiotów, dla idiotów?

 • wikal

  Oceniono 22 razy 16

  Czy naprawdę w TVP pracują tylko szumowiny? Czy warto za kasę robić z siebie takie szmaty? Ludzie, płacąca wam mafia nie będzie rządzić wiecznie. Gdzie wy jakąś robotę znajdziecie, kto wam choćby rękę poda? Najgorsze jest to, że tyłu młodych cyników tam pracuje. Mierni, ale wierni. Talentu brak, więc choć kariera po linii partyjnej. Za PZPR też tak było. Obrzydliwe.

 • w-zadnym-trybie

  Oceniono 20 razy 14

  W tyle wizji? Chyba w tyle rozumu. W TVP trwa wyścig idiotów: kto zabłyśnie najbardziej kretyńską zagrywką propagandową. Pan Rachoń niewątpliwie jest w ścisłej czołówce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX