Pogoda na dziś - piątek 20 grudnia. Czeka nas ciepły i słoneczny koniec tygodnia

Pogoda na dziś - piątek 20 grudnia. Na kilka dni przed świętami pogoda będzie dopisywać. W większości kraju zapowiadane są temperatury od 10 do 13 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują bardzo słoneczny piątek. Mimo porannego zachmurzenia na północy i północno-wschodniej części kraju, możemy spodziewać się ogólnie dużych rozpogodzeń.

Temperatura. W całej Polsce od 7 do 13 stopni

W piątek najniższą temperaturę pokażą termometry w Białymstoku i Gdańsku, gdzie będzie maksymalnie 7 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwach lubelskim i warmińsko-mazurskim. Mieszkańcy Mazowsza, Kujaw i Pomorza Zachodniego mogą liczyć na 9 stopni ciepła. Najwyższa temperatura, 13 stopni, zapowiadana jest w Katowicach. W Krakowie, Opolu i Wrocławiu będzie z kolei 12 stopni. Równie ciepło będzie w województwach podkarpackim, lubuskim i wielkopolskim - tam 11 stopni. W pozostałych regionach około 10 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 20 grudnia.Pogoda na dziś - piątek 20 grudnia. gazeta.pl

Opady. Dziś synoptycy zapowiadają umiarkowane porywy wiatru

Dziś spore zachmurzenia zapowiadane są jedynie w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. W ciągu dnia prognozowane są jednak coraz większe rozpogodzenia. Momentami możemy liczyć nawet na bezchmurne niebo. W żadnym regionie nie będzie dziś padać. Wiatr na ogół słaby, silniejsze porywy zapowiadane są dla Pomorza, Mazur, Mazowsza, Wielkopolski, Śląska, Małopolski, Podkarpacia oraz województw łódzkiego i świętokrzyskiego. Silny wiatr w porywach od 80 do 100 km/h także w wyższych partiach gór.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: